Kurs funta szterlinga na szczycie. GBP/PLN notowane nadal po 4,92 PLNDziś kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego nadal utrzymuje się relatywnie wysoko, przy swoich szczytach. Para walutowa GBP/PLN oscyluje zatem w zakresie 4,92 PLN, jednak ryzyko wystąpienia korekty, czyli jeszcze głębszego zejścia jest dziś relatywnie duże. Dlatego tez osoby zainteresowane parą funta szterlinga wobec złotego powinny przyglądać się jakie poziomy faktycznie będą w stanie przytrzymać wykres przed dalszymi spadkami. Zobaczmy wykres H4 pary GBP/PLN.


Kurs funta szterlinga wskazuje na możliwość cofnięcia się kursu – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Brytyjska waluta wobec polskiego złotego nie podchodzi już wyżej
  • Para walutowa GBP/PLN pokazuje jednak, że może wystąpić dziś korekta
  • Poziomy wsparcia aktualnie dla rynku funta szterlinga to 4,90 PLN oraz 4,85 PLN
  • Jeśli rynek nie zrobi zbyt głębokiego zejścia będzie można oczekiwać dalszych wzrostów

Rynek funta szterlinga podczas ostatnich sesji zaskoczył wyłamaniem (w końcu!) swojego oporu na wysokości 4,90 PLN i dotarł do wysokiego jak na ostatni czas zakres 4,92 – 4,93 PLN. Dawno rynek nie widział takiego podejścia, które przekraczałoby faktycznie lokalny opór w dodatku utrzymując się ponad nim kolejne sesje. Jednak w tym momencie już widać, że rynek nastawia się powoli na wykonanie korekty, która może przetestować zakres najbliższego z wsparć, które kształtuje się na poziomie 4,90 PLN. Trudno w tym momencie powiedzieć, czy istnieje duża szansa na jego przełamanie czy też nie, jednak warto skupić się na obserwacji tego zakresu.

Jeśli podczas kolejnych godzin piątkowej sesji handlowej osoby zainteresowane handlem na parze zobaczą faktycznie zejście do tego zakresu (4,90 PLN), będzie można oczekiwać wyhamowania dalszego spadku oraz – możliwego wygenerowani dalszego ruchu wzrostowego. Warto zatem oznaczyć strefę alertem cenowym.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 28.08.2020
Kurs funta GBPPLN H4 28.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here