Kurs funta szterlinga podczas wczesnych jeszcze godzin środowej sesji pokazuje, że wobec polskiego złotego może jeszcze utrzymać szansę na dalsze wzrosty. Chociaż para walutowa GBP/PLN nie wykorzystała wczorajszej sesji do dużych wzrostów, to i tak widać potencjał w podejściu do zakresu najważniejszego dla pary walutowej oporu. Jest nią nadal zakres 4,99 PLN i nic w tej kwestii na razie się nie zmieniło. Obecnie rynek wykonuje korektę, która może będzie dawać sygnały na dalsze wzrosty.

  • Funt szterling wobec polskiego złotego pokonuje barierę 4,96 PLN
  • Para walutowa GBP/PLN zdaje się jednak nie odpuszczać szans na dalsze wzrosty
  • Relatywnie duża szansa zatem istnieje na kontynuację wzrostów 
  • Celem dla rynku będzie raczej dokładnie ten sam zakres co zawsze – 4,99 PLN

Funt szterling atakuje wyższe poziomy, jednak bez przekonania – para GBP/PLN na wykresie H4

Kurs funta szterlinga podczas środowej sesji handlowej pokazuje, że jest gotowy do dalszych wzrostów mimo dzisiejszego cofnięcia. Jeśli para walutowa GBP/PLN nie zgubi gdzieś po drodze impetu wzrostowego, będzie można nadal traktować obecne zakresy jako miejsce do potencjalnej re-akumulacji. Względem czysto technicznego punktu widzenia widać, że rynek jest gotów na dalsze wzrosty, tylko clue całego podejścia polegać będzie na tym, aby rynek ponownie nie przekraczał zakresu 4,92 PLN.

Jeśli rynek bronić się będzie przed dalszymi spadkami poniżej tego zakresu – można będzie oczekiwać jak wspomniane to zostało już powyżej – re-akumulacji celem osiągnięcia strefy oporu, która stale znajduje się dokładnie na tej samej strefie – 4,99 PLN. Warto zatem podczas dzisiejszej, czyli środowej sesji handlowej oczekiwać dalszych sygnałów wzrostowych na funcie szterlingu wobec polskiego złotego.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 14.10.2020
Kurs funta GBPPLN H4 14.10.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here