Jeden funt szterling i dolar amerykańskiKurs funta brytyjskiego w stosunku do dolara amerykańskiego w ostatnich dniach odrobił blisko 230 pipsów spadków, co oznacza, że para GBP/USD zbliża się ponownie do górnych ograniczeń zasięgów korekcyjnych. Czy oznacza to, że para ma przed sobą mocno ograniczone możliwości dalszych wzrostów? 


Mocne spadki na parze z funtem szterlingiem to nic nowego – sytuacja niepewności co do dalszych negocjacji w sprawie umowy Brexitowej gabinetu Theresy May przez chwilę stanęła pod znakiem zapytania. Wtedy również zmienność na parze przekroczyła najśmielsze oczekiwania – wybijając wszystkie wsparcia jakby wcale ich nie było.

I nic w tym dziwnego, kiedy kraj podczas najważniejszych debat o przyszłość gospodarczą staje pod znakiem możliwości utraty premiera. Jednak w ostatnich dniach sytuacja zdaje się być nieco załagodzona a komentatorzy rynkowi zdają się już oswajać z wizją nie do końca korzystnej umowy dla samego Zjednoczonego Królestwa. Dlatego też ruchy na funcie mają chwilę czasu, aby odrobić choć część strat z ostatniego newralgicznego okresu.

GBP/USD – możliwy scenariusz

W obecnym układzie na funcie do dolara z perspektywy interwału H1 – zdaje się, że najbardziej rozsądnym schematem rozegrania możliwości dalszej wspinaczki pary byłoby wyczekanie korekty, która powinna swoim zasięgiem dotrzeć do poziomu oznaczonego na poniższym wykresie – strefy 1,26300. Następnie oczekiwana będzie dalsza kontynuacja wzrostów z poziomem docelowym 1,27000 – 1,27100, gdzie następnie para powinna odbyć korektę.

wykres GBPUSD H1 19.12.2018
GBPUSD H1 19.12.2018

Jeśli jednak poziom opisywany jako obecne wsparcie cenowe zostanie przekroczone, wówczas dalsze wzrosty mogą zostać chwilowo zanegowane – do momentu ponownego przekroczenia tego poziomu. Cel w postaci górnego ograniczenia (1,27000 – 1,27100) powinien zostać zrealizowany w ciągu najbliższych dwóch sesji handlowych, czyli jeszcze przed rozpoczęciem przerwy świątecznej na rynkach.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here