Jeden funt szterling i dolar amerykańskiKurs funta brytyjskiego w stosunku do dolara amerykańskiego w ostatnich dniach odrobił blisko 230 pipsów spadków, co oznacza, że para GBP/USD zbliża się ponownie do górnych ograniczeń zasięgów korekcyjnych. Czy oznacza to, że para ma przed sobą mocno ograniczone możliwości dalszych wzrostów? 


Mocne spadki na parze z funtem szterlingiem to nic nowego – sytuacja niepewności co do dalszych negocjacji w sprawie umowy Brexitowej gabinetu Theresy May przez chwilę stanęła pod znakiem zapytania. Wtedy również zmienność na parze przekroczyła najśmielsze oczekiwania – wybijając wszystkie wsparcia jakby wcale ich nie było.

I nic w tym dziwnego, kiedy kraj podczas najważniejszych debat o przyszłość gospodarczą staje pod znakiem możliwości utraty premiera. Jednak w ostatnich dniach sytuacja zdaje się być nieco załagodzona a komentatorzy rynkowi zdają się już oswajać z wizją nie do końca korzystnej umowy dla samego Zjednoczonego Królestwa. Dlatego też ruchy na funcie mają chwilę czasu, aby odrobić choć część strat z ostatniego newralgicznego okresu.

GBP/USD – możliwy scenariusz

W obecnym układzie na funcie do dolara z perspektywy interwału H1 – zdaje się, że najbardziej rozsądnym schematem rozegrania możliwości dalszej wspinaczki pary byłoby wyczekanie korekty, która powinna swoim zasięgiem dotrzeć do poziomu oznaczonego na poniższym wykresie – strefy 1,26300. Następnie oczekiwana będzie dalsza kontynuacja wzrostów z poziomem docelowym 1,27000 – 1,27100, gdzie następnie para powinna odbyć korektę.

wykres GBPUSD H1 19.12.2018
GBPUSD H1 19.12.2018

Jeśli jednak poziom opisywany jako obecne wsparcie cenowe zostanie przekroczone, wówczas dalsze wzrosty mogą zostać chwilowo zanegowane – do momentu ponownego przekroczenia tego poziomu. Cel w postaci górnego ograniczenia (1,27000 – 1,27100) powinien zostać zrealizowany w ciągu najbliższych dwóch sesji handlowych, czyli jeszcze przed rozpoczęciem przerwy świątecznej na rynkach.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here