Kurs funta szterlinga nie zaskakuje niczym, czego nie widzielibyśmy podczas poprzednich sesji wobec polskiego złotego. W tym momencie para GBP/PLN odbija od wcześniej testowanego wsparcia cenowego. Zdaje się, że rynek funta może dzisiaj podbić jeszcze do pobliskich oporów, co w odróżnieniu do dolara amerykańskiego – pokazuje siłę tego rynku. Szansę na powrót zatem ponad zakres 4,95 PLN są duże – jednak warto przyjrzeć się wykresowi H4 jak można będzie ewentualnie rozegrać tego typu podejście funta szterlinga.


Kurs funta szterlinga testuje wsparcie cenowe – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Brytyjska waluta odbija podczas dzisiejszej sesji od wsparcia
  • Para GBP/PLN wskazuje na możliwość wygenerowania nieco mocniejszego jeszcze podejścia
  • Warto zatem szukać dziś będzie sygnałów pro-wzrostowych
  • Ważnym jednak jest aby pobliskie poziomy wsparć zostały utrzymane.

Funt szterling wobec polskiego złotego podczas środowej sesji odbija – widać to dobrze po wykresie H4 czyli załączonego wykresu pary GBP/PLN. W tym momencie odbicie jest na tyle silne, że może ono sugerować możliwość dalszego wzrostu. Jednak w tym momencie jest jeszcze za wcześnie, aby oceniać, czy oznaczać to będzie powrót do samego oporu 4,99 PLN. Można za to mieć nadzieję na powrót powyżej 4,95 PLN i utrzymanie się kursu powyżej tego zakresu.

W tym momencie para GBP/PLN może mierzyć się z zakresem średniej kroczącej i jeśli ją ponownie przebije – będzie można mówić o otworzeniu sobie dalszej drogi do wzrostów. W porównaniu do reszty głównych walut światowych, funt szterling ma największe szanse na ruch wzrostowy podczas środowej sesji handlowej dlatego też podczas dzisiejszej sesji warto wyszukiwać dalszych sygnałów wzrostowych na dołączenie do ruchu.

wykres Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 15.07.2020
Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 15.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here