Kurs funta szterlinga buduje wsparcie na poziomie 4,89 PLN. GBP/PLN z szansą na odbicieKurs funta szterlinga podczas nowego tygodnia handlowego wobec polskiego złotego dociera do zakresu wsparcia. Rynek GBP/PLN buduje sobie ten zakres już od dłuższego czasu – jako miejsce wstrzymujące funta szterlinga jeszcze przed dalszymi spadkami, jednak z każdym kolejnym testem szansa na jego wybicie jest duża. Dobrze, aby osoby obserwujące parę GBP/PLN przyglądały się dalszej reakcji – ponieważ jeśli ta będzie nadal pozytywna, odreagowanie do zakresu lokalnego oporu jest możliwe. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z funtem szterlingiem.


Kurs funta szterlinga testuje wsparcie po raz kolejny – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga okazuje się być nadal słaby wobec reszty par
  • Para walutowa GBP/PLN dociera do ważnego wsparcia
  • Poziom ten na razie broni, warto jednak trzymać rękę na pulsie
  • Zdaje się, że lokalne wsparcie może jeszcze utrzymać parę

Poniedziałkowa sesja zwykle bywa trudna do przewidzenia jeśli chodzi o typowanie możliwości na cały tydzień handlowy. Jednak jeśli spojrzeć na obecny kontekst oraz to, jak w tym zakresie para GBP/PLN zachowywała się podczas ostatnich sesji – wnioski nasuwają się same. Szansa na obronę tego zakresu jest bardzo duża, dokładnie tak – jak rynek wykonywał to podczas ostatnich dni. W tym momencie zatem 4,89 – 4,88 PLN jest ważnym wsparcie, z którego to rynek może dziś odbić – docierając d poziomu 4,92 – 4,93 PLN. Takie odreagowanie nie byłoby niczym nadzwyczajnym, ponieważ obecny zakres konsolidacji nadal trwa.

Rynek funta szterlinga wobec polskiego złotego generuje zatem jeszcze sygnały pro-wzrostowe. Ważnym jednak jest, aby przyglądać się obecnej sytuacji dobrze, ponieważ rynek ten ma widoczną presję podażową, która jeśli dziś przyciśnie parę – może wyłamać zakres wsparcia.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 29.06.2020
Kurs funta GBPPLN H4 29.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here