Kurs funta szterlinga atakuje dolne ograniczenia. GBP/PLN notowane po 4,87 PLNKurs funta szterlinga wobec polskiego złotego okazuje się być nadal słaby podczas poniedziałkowej sesji. Wtorkowe notowania z kolei na parze GBP/PLN walczą o utrzymanie ważnego zakresu jakim jest obecny poziom wsparcia. Jeśli i ten zostanie przełamany – dalsze, mocniejsze tym razem spadki będą mogły być zaobserwowane. Dlatego warto przyglądać się dalszemu rozwojowi sytuacji na parze z funtem szterlingiem i polskim złotym.

Finax

Kurs funta szterlinga testuje kolejne ważne wsparcia – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Funt szterling przebija wsparcie, które dotychczas testowane było wielokrotnie
  • Para GBP/PLN spada do zakresu 4,87 PLN – kolejnego ważnego zakresu
  • Zdaje się, że para może nieco odreagować we wtorek, jednak warto uważać
  • Sekwencja tego rynku jest spadkowa, a pozycje długie obarczone większym ryzykiem

Wtorkowa sesja dla funta szterlinga okazuje się być bardzo istotną. W poniedziałek, czyli podczas wczorajszej sesji widać było przełamanie ważnego poziomu wsparcia – które dotychczas dość długo utrzymywało rynek przed dalszymi spadkami. Mowa o zakresie 4,8990 PLN, przy którym to zakresie wczoraj rano rynek jeszcze się utrzymywał. W tym momencie widać, że wykres walczy o kolejny zakres – tym razem o 3 grosze niższy, 4,86 PLN.

Jeśli podczas kolejnych sesji rynek pokaże dalszą słabość, wówczas oczekiwać będzie można zejścia nawet do strefy 4,83 – 4,82 PLN, co będzie poziomem, którego rynek nie testował od marca. Innymi słowy, rynek wróci do zakresu, gdzie zaczęła się fala mocnych wzrostów na rynku – osłabiając przy tym siłę polskiego złotego. Na razie jednak jak widać po wykresie – ten broni, a możliwość odbicia do zakresu 4,89 PLN jest dziś spora. Ważnym jest jednak, aby wsparcie było nadal utrzymywane dla takiego schematu handlu.

wykres Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 30.06.2020
Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 30.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here