Kurs funta szterlinga atakuje 5,14 PLN. GBP/PLN wypełnia tym samym założenieRynek funta szterlinga wobec polskiego złotego w odróżnieniu do wielu innych par z polską waluta po prawej stronie wykonuje jakiś ciekawszy ruch. W tym momencie widzimy, jak zakres szterlinga osiąga poziom 5,14 PLN co oznacza, że rynek wypełnił założenie przedstawiane podczas poprzednich sesji i analiz. Obecnie para walutowa GBP/PLN jednak póki nie przełamie zakresu 5,09 PLN nadal znajdować się będzie w tendencji wzrostowej – więc kolejne sesje zdecydowanie stać będą pod znakiem obserwacji jak zachowywać się będzie funt po osiągnięciu tego zakresu.

Finax
  • Funt szterling wobec złotego podbija ponownie podczas środowej sesji handlowej
  • Tym samym również para walutowa GBP/PLN osiąga zakres 5,14 PLN
  • Poprzednie analizy wskazywały właśnie tę możliwość – pytanie jednak co dalej
  • Szansa póki co na dalsze utrzymanie się rynku jest dość spora

Funt szterling nadal wykazuje tendencje wzrostowe – para GBP/PLN na wykresie H4

Można w tym momencie już śmiało powiedzieć, że para walutowa GBP/PLN jako jedna z nielicznych wykonała ciekawy ruch z wczorajszej na dzisiejszą sesję. Większość jednak par z polskim złotym stała w miejscu, ale funt szterling wobec złotego wygenerował kolejny ruch wzrostowy sięgający w końcu docelowego poziomu – w tym zakresu 5,14 PLN opisywanego podczas poprzednich sesji handlowych. Dlatego też można uznać, że rynek wykonał już zalecany scenariusz / układ i w tym momencie też oczekiwać się będzie dalszego rozwoju sytuacji na korzyść pozycji długich.

Wynika to z faktu utrzymującego się poziomu 5,09 PLN. Jest o niebagatelnie zakres dość istotnego wsparcia cenowego i tak długo jak rynek będzie go bronił – zdaje się, że szansa na dalsze wzrosty jest cały czas w grze.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 27.01.2021
Kurs funta GBPPLN H4 27.01.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara nadal przy 3,73 PLN. USD/PLN bez zmienności
Następny artykułKurs złotego stabilny w środę, lekkie podbicie eurodolara
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here