Kurs funta szterlinga atakuje 4,86 PLN. GBP/PLN z kolejnym celem na poziomie 4,90 PLN? Kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego w piątek dociera do zakresu 4,86 PLN coraz mocniej pokazując pozytywny akcent w całości serii spadku. W momencie pisania analizy dla pary GBP/PLN, ta generuje nieśmiało kolejne sygnały wzrostowe, które swój cel finalnie mogą mieć na kolejnym ważnym dla tego rynku oporze. Obecnie można powiedzieć, że osoby zainteresowane handel na parze z funtem szterlingiem mają co robić – wyszukiwanie w tych rejonach dalszych sygnałów pro-wzrostowych jest zasadne. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z funtem szterlingiem.


Kurs funta szterlinga nadal utrzymuje pozytywny akcent – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga utrzymuje zakres wsparcia oraz niewielką sekwencję wzrostową
  • Rynek GBP/PLN nadal ma szanse na wyższe podejścia – nawet do zakresu kolejnego oporu
  • Znajduje się on w zakresie 4,90 PLN, gdzie przebiega też średnia krocząca
  • Ważny test zakresu oporu może wyjaśnić co dalej – czy rynek powróci nadal do spadków?

Wykres czterogodzinny pary GBP/PLN wyraźnie wskazuje na ożywienie się strony popytowej. Zdecydowanie można powiedzieć, że rynek zachował się wzrostowo od momentu odrabiania z poziomu 4,79 PLN jednak to nie jest jeszcze wszystko, na co może stać obóz byków podczas kolejnych sesji. Obecnie mówi się nawet o możliwości testu zakresu 4,90 PLN, gdzie znajduje się nie tylko ważny poziom oporu, ale również gdzie przebiega zakres ceny uśrednionej. Średnia widoczna na wykresie H4 pary walutowej GBP/PLN pokazuje, że na razie więcej niż określony powyżej cel – liczyć raczej nie można, jednak podczas kolejnych sesji sytuacji powinna zostać wyklarowana.

Jeśli rynek faktycznie przetestuje wskazywany opór – można będzie przyglądać się, czy obóz niedźwiedzi ponownie nie przejmie inicjatywy. Do tego czasu funt może jeszcze mieć ochotę na podejścia.

wykres Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 30.07.2020
Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 30.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here