Naga MarketsRok 2020 na długo pozostanie w pamięci inwestorów. Wybuch pandemii koronawirusa przyczynił się bowiem do powstania najpoważniejszego od lat kryzysu gospodarczego, co z kolei zainicjowało sporą zmienność na światowych rynkach finansowych. 

  • Kurs dolara umacnia się w listopadzie jedynie wobec jena japońskiego
  • Dolar australijski i nowozelandzki najsilniejszymi walutami G8
  • Kurs funta wzrósł do 1,32 USD
  • Commerzbank prognozuje spadek GBP do 1,2920 USD

Kurs dolara jednym z największych przegranych listopada

Analizując to, co dzieje się obecnie na rynku walutowym dostrzec można, że tylko od początku listopada br. kurs dolara uległ znacznej przecenie. Amerykańska waluta osłabiła się bowiem wobec niemal wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jej niewielką, żeby nie powiedzieć „symboliczną” aprecjację dostrzec można bowiem jedynie w stosunku do jena japońskiego.

Źródło: finviz.com

Po drugiej stronie tego zestawienia wyróżnić można natomiast dolara australijskiego i nowozelandzkiego, które w relacji do USD zyskały odpowiednio 3,66 proc. i 3,85 proc. Zauważalnie wzrosły także kursy funta (1,85 proc.), euro (1,68 proc.) oraz dolara kanadyjskiego (1,50 proc.).

Kurs funta powyżej 1,32 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że kurs funta wzrósł od początku listopada z okolic poziomu 1,29 USD do 1,32 USD obecnie (choć w pewnym momencie minionego tygodnia było to nawet 1,33 USD). 

GBPUSD Daily

Karen Jones, szefowa zespołu FICC Technical Analysis Research w Commerzbanku uważa jednak, że kurs funta może w najbliższym czasie zauważalnie stracić na dynamice wzrostów. Jej zdaniem, prawdopodobne jest, iż w najbliższym czasie zaliczy on korektę spadkową, dla której realnymi zasięgami wydają się okolice 1,30 USD, bądź nawet 1,2920 USD.

– Notowania GBP/USD w zeszłym tygodniu zrównały się z 78,6% [korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu spadkowego – red.] i zawróciły przy 1,3310 – wskazała Jones dodając, iż oczekuje, że potencjalne spadki mogą zatrzymać się w pobliżu 55-dniowej średnia krocząca (czerwona linia na powyższym wykresie) na poziomie 1,3000, bądź nawet dopiero przy 1,2922, gdzie przebiega linia trwającego od 6. miesięcy trendu wzrostowego.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoniedziałek przynosi kontynuację tendencji z końcówki ubiegłego tygodnia (Świat walut)
Następny artykułWIG20 w górę o 2,8%: Akcje CCC, Lotos i PKN Orlen drożały o ponad 8%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here