Naga MarketsMimo częściowego zażegnania kryzysu pandemicznego, Wielka Brytania wciąż zmaga się z poważnymi problemami wynikającymi z Brxitu, wskutek którego Wyspy opuściło wielu pracowników z Europy. Fakt ten sprawił, że niemal z dnia na dzień zabrakło kierowców mogących dostarczać najpotrzebniejsze towary. Kryzys w łańcuchu dostaw, gwałtownie rosnące ceny energii oraz oczekiwania inflacyjne na historycznie wysokim poziomie sprawiają, że na popularności zaczynają zyskiwać argumenty przemawiające przeciwko Wielkiej Brytanii.

Ciemne chmury zbierają się nad GBP 

Kryzys z jakim zmaga się Wielka Brytania sprawił, iż inwestorzy zaczynają wyceniać osłabienie funta szterlinga. Mark Dowding z BlueBay Asset Management LLP widzi ryzyko nawet 10-procentowego spadku waluty w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.– Ograniczenia podaży i potencjalna zima niezadowolenia ciążą na funcie – powiedział Neil Jones, szef działu sprzedaży walutowej dla instytucji finansowych w Mizuho Bank. W jego ocenie, kurs funta może spaść w ciagu najbliższego miesiąca nawet do 1,3250 USD, co byłoby najniższym poziomem od grudnia 2020 r.

GBPUSD Daily

Inwestorzy coraz częściej obawiają się spadku siły nabywczej funta do czego przyczynić ma się wzrost inflacji. Rynkowa miara oczekiwanej inflacyjnych przekroczyła bowiem w minioną środę poziom 4 proc. i jest najwyższa od 2008 r.

Ponadto, zabezpieczanie funta staje się coraz droższe. Koszt zabezpieczenia przed wahaniami kursu szterlinga wzrósł bowiem do najwyższego poziomu od kwietnia.

Jakby tego było mało, w ostatnim czasie obserwowany jest także wzrost popytu na opcje stawiające na spadek kursu funta. Trzymiesięczne risk reversals, wskaźnik pozycjonowania rynku i sentymentu, pokazują, że apetyt na niedźwiedzie zakłady jest niemal największy od marca.

– Widzimy wiele potencjalnie szkodliwych wydarzeń, które kłębią się pod powierzchnią, pozostawiając traderów w napięciu – powiedział Simon Harvey, starszy analityk rynku walutowego w Monex Europe.

Autor poleca również:

invest

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułLPP straciło wczoraj ponad 14 procent. Indeks WIG20 zakończył sesję pod kreską
Następny artykułLESS_ planuje wejście na GPW. Polski startup szykuje transakcję z Groclin SA
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here