Naga MarketsWielka Brytania przedstawia sprzeczne dane dot. sytuacji gospodarcej UKNotowania pary walutowej GBP/AUD osunęły się między 19 marca 2020 r. a 7 stycznia 2021 r. aż o 16,50 proc. z 2,0858 AUD do 1,7416 AUD. Oznacza to, że w ciągu 208 sesji handlowych, kurs funta spadł o ponad 34 centy. Od nieco ponad trzech tygodni obserwujemy jednak jego wzrosty, a ich zasięg przekroczył już 5 centów (3,15 proc.).

  • Kurs funta spadł o ponad 34 centy do najniższego poziomu od grudnia 2018 r.
  • Od trzech tygodni obserwujemy niewielkie zwyżki notowań szterlinga
  • Ekonomiści Westpac prognozują spadek GBP/AUD do najniższego poziomu od grudnia 2017 r.

Kurs funta odreagowuje po wcześniejszych spadkach 

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/AUD zauważymy, że wskutek trwających od marca ubiegłego roku spadków, kurs funta osunął się poniżej linii tendencji wzrostowej, osiągając w ten sposób najniższą wycenę w relacji do dolara australijskiego od grudnia 2018 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
GBPAUD Weekly

Na interwale dziennym dostrzec można, że wskutek trwających od 7 stycznia br. wzrostów  dotarł on w okolice technicznej strefy oporu w okolicy 1,7950 AUD.

Weź udział w webinarze: Wprowadzenie do analizy technicznej i dowiedz się jak prawidłowo wyznaczyć poziomy wsparcia i oporu oraz kreślić linie trendu

GBPAUD Daily

Kurs funta wzrośnie do 1,8150 AUD po czym spadnie do 1,6950 AUD

Stratedzy walutowi australijskiego banku i dostawcy usług finansowych Westpac prognozują, że obecnie testowany opór może wkrótce zostać pokonany, w efekcie czego tendencja wzrostowa na notowaniach GBP/AUD będzie kontynuowana. Ich zdaniem, kurs funta wzrośnie w najbliższym czasie do 1,8150 AUD. Nie spodziewają się oni jednak, że szterling utrzyma się na tym poziomie zbyt długo. W ocenie ekonomistów, jeszcze przed końcem 2021 r. osunie się on bowiem do 1,6950 AUD, co byłoby najniższym poziomem od października 2017 r.

– Nastroje na światowych rynkach finansowych wydają się wystarczająco niespokojne, aby GBP/AUD wzrósł w najbliższym czasie do poziomu 1,8150 AUD. Jednak dolar australijski powinien wrócić do wzrostów nawet po tym, jak Wielka Brytania zacznie się odraczać po kryzysie – wskazują eksperci.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax30 wykres | forex waluty w czasie rzeczywistym | usd pln prognoza | bitcoin informacje | pgnig akcje kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJen z nadzieją na umocnienie
Następny artykułPiotr Listwoń w Zarządzie międzynarodowego stowarzyszenia giełd energii APEx
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here