Naga MarketsKurs funta zyskuje w relacji do dolara amerykańskiego już trzecią sesję z rzędu. Aprecjacja brytyjskiej waluty sprawiła, że w chwili obecnej, notowania szterlinga znajdują się na najwyższym poziomie od lutego br. i jednym z najwyższych od kwietnia 2018 r. Analitycy walutowi RBC Capital Markets (RBC) uważają jednak, że tendencja ta nie potrwa zbyt długo i ostatecznie kurs funta osunie się do 1,20 USD z 1,4150 USD obecnie.

  • Funt szterling największym wygranym tygodnia
  • Funt najsilniejsza spośród walut G8 w maju
  • Funt jedną z najsilniejszych walut G8 w 2021 r.
  • Analitycy RBC spodziewają się spadku kursu funta do jednego z najniższych poziomów w historii 

Funt najsilniejszą spośród walut G8

Biorąc pod uwagę zmienność na notowaniach głównych par walutowych zauważymy, że funt szterling jest najsilniejszą spośród walut grupy G8 nie tylko w skali ostatniego tygodnia, lecz również od początku maja. Od początku roku bardziej niż kurs funta wzrósł z kolei jedynie kurs dolara kanadyjskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: finviz

Kurs funta spadnie do jednego z najniższych poziomów w historii

Mimo tak znacznej aprecjacji funta szterlinga w ostatnim czasie, ekonomiści RBC Capital Markets uważają, że GBP spadnie w tym roku do 1,25 USD i będzie kontynuował tą tendencję osuwając się aż do 1,19 USD w drugim kwartale 2022 roku, co byłoby najniższym poziomem od marca 2020 r. i jednym z najniższych od lutego 1985 roku.

GBPUSD Monthly

Czynnikiem determinującym deprecjację kursu funta mają być słabe fundamenty brytyjskiej gospodarki oraz spodziewane w najbliższym czasie umocnienie dolara amerykańskiego.

Ekonomiści oczekują również, że optymizm związany z wysoka dynamiką szczepień w Wielkiej Brytanii zaniknie w ciągu najbliższych kilku tygodni, gdy inne główne gospodarki nadrobią zaległości. W tym kontekście RBC spodziewa się, że ożywienie w Wielkiej Brytanii zostało w istotnym stopniu już wycenione.

Oprócz utrzymania niedźwiedziej perspektywy dla funta, RBC spodziewa się również, że dolar amerykański zyska w ciągu kilku najbliższych miesięcy nowe wsparcie w związku z gwałtownym wzrostem gospodarczym w USA.

Pair spot Q2 2021 Q3 2021 Q4 2021 Q1 2022 Q2 2022 Q3 2022 Q4 2022
GBP/USD 1.41 1.32 1.29 1.25 1.22 1.19 1.20 1.20
EUR/GBP 0.86 0.88 0.89 0.91 0.93 0.94 0.94 0.95
GBP/JPY 153 141 133 125 124 124 127 130
GBP/CAD 1.71 1 63 1.63 1.60 1.57 1.55 1.56

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

invest

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin kupiony w styczniu 2020 r. dał zarobić 733%, złoto tylko 14,8%, komentuje S. Suszek
Następny artykułPre-Market: DAX z celem poniżej S3, NQ również w realizacji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here