Naga MarketsWielka Brytania przedstawia sprzeczne dane dot. sytuacji gospodarcej UKSpoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że kurs funta wzrósł od drugiej połowy września br. o około 7 centów. Tak znaczna aprecjacja szterlinga przy równoznacznej deprecjacji dolara amerykańskiego sprawiła, że GBP dotarł w okolice technicznego oporu w wysokości 1,3380 USD. Na uwagę zasługuje fakt, iż jest to jeden z najwyższych poziomów od maja 2018 r. Analitycy TD Research spodziewają się jednak jego odrzucenia i ponownych spadków brytyjskiej waluty.

  • Kurs funta wzrósł w okolice technicznego oporu
  • GBP/USD na jednym zn najwyższych poziomie od maja 2018 r.

Kurs funta w okolicy istotnego oporu

W najnowszej nocie do inwestorów, analitycy TD Research wskazali na potencjał do spadków kursu funta z obecnego poziomu w okolicy 1,3380 USD do 1,31 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
GBPUSD Daily

Ich zdaniem, jednym z czynników deprecjacji kursu funta szterlinga może być zanikający optymizm związany z możliwością osiągnięcia porozumienia miedzy Wielką Brytanią a Unią Europejską.

Jednocześnie, eksperci z Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) Research utrzymują krótkie ekspozycje na notowaniach USD/CHF i USD/RUB. Ich zdaniem kurs dolara w relacji do franka szwajcarskiego osunie się do 0,8650 CHF z 0,9125 CHF obecnie a w relacjo do rosyjskiego rubla spadnie on do 74,20 RUB z 76,04 RUB obecnie.

– Utrzymujemy krótką koncepcję handlu USD/CHF, aby odzwierciedlić nasze oczekiwania, że USD prawdopodobnie jeszcze bardziej osłabi się po przedstawieniu finalnych wyników wyborów w USA – wskazano dodając, że równocześnie rosyjski rubel pozostaje “niedoceniony” i ma pole do dalszego wzrostu.

Dalszej deprecjacji dolara amerykańskiego spodziewają się także eksperci Morgan Stanley, którzy wskazali konkretne poziomy, do których dotrzeć mają notowania EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD, NZD/USD oraz USD/CAD. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułIron VR przeniesie do świata Virtual Reality Lust for Darkness oraz Alaskan Truck Simulator
Następny artykułPre-Market: DAX oficjalnie indeksem 40 największych spółek od września 2021 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here