Naga MarketsKurs funta spadnie do 1,31 USD na koniec 2021 r. - prognoza Bank of AmericaBank of America (BofA) spodziewa się, że narracja o ożywieniu w Wielkiej Brytanii pozostanie bardzo istotna w krótkim okresie. Napływ kapitału ma być razie kontynuowany, chociaż jego siła prawdopodobnie wygaśnie, gdy ożywienie znajdzie się w cenach i wzrosną przepływy kapitału w UK. Jak zareaguje na to kurs funta?

  • Bank Anglii raczej ostrożnie będzie znosił akomodacyjną politykę monetarną
  • BofA zwraca uwagę na wznowienia napływu kapitału do UK
  • Funt będzie się osłabiał wobec dolara i euro

Ożywienie w wycenie kursu funta

Bank oczekuje również, że optymizm ożywienia będzie stopniowo zastępowany brakiem zaufania do długoterminowych fundamentów funta szterlinga.

Te artykuły również Cię zainteresują
— Wielka Brytania odnotowała silne przepływy obligacji i kapitału. Być może bardziej uspokajającym i kluczowym elementem naszego konstruktywnego spojrzenia na GBP w tym roku jest powrót długoterminowych, strukturalnych przepływów w postaci transgranicznych fuzji i przejęć – uważają analitycy.

Bank zauważa także, że nie będzie to ruch jednokierunkowy, ponieważ spodziewany jest wzrost odpływu kapitału w Wielkiej Brytanii.

Jeśli chodzi o dalsze poczynania Banku Anglii (BoE), analitycy uważają, że ten przyjmie ostrożne stanowisko w sprawie zniesienia akomodacyjnej polityki pieniężnej.
— Odbicie rentowności obligacji Wielkiej Brytanii, które zapewniło kolejny główny filar wsparcia dla wzrostu kursu GBP nie okaże się tak korzystne, jak w pierwszym kwartale. Zwracamy uwagę, że BoE podniósł stopy tylko dwukrotnie od 2009 roku – dodaje Bank of America.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

BofA wyraża również zaniepokojenie ogromnymi deficytami budżetowymi i na rachunkach bieżących.

— Nasze obawy dotyczące wielkości podwójnego deficytu w Wielkiej Brytanii mogą wykraczać poza horyzonty inwestorów, ale uważamy, że ma to znaczenie dla długoterminowej wyceny i potwierdza naszą tezę, że GBP przechodzi kolejną iterację wielkiego resetu GBP – sugeruje BofA.

Analitycy BofA prognozują, że kurs funta do dolara (GBP/USD) osłabi się do 1,31 na koniec 2021 r., a para walutowa EUR/GBP nieznacznie się umocni do poziomy 0,88.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie jsw | pgnig akcje cena | kurs dolars | kurs funta szterlinga | ceny ropy wti | forum gieldowe |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here