Naga Marketsmoneta funt szterlingFunt szterling okazał się dość odporny na aprecjację dolara amerykańksiego. Kurs GBP utrzymywał się bowiem przez większość tego roku na względnie stabilnym poziomie w stosunku do dolara amerykańskiego, oscylując od marca średnio wokół 1,3850. Ekonomiści oczekują jednak, że w związku z obawami, że gospodarka Wielkiej Brytanii spowolni bardziej znacząco pod koniec roku, kurs funta osunie się do poziomu 1,30 USD, co byłoby najniższym poziomem od początku listopada 2020 r.

Spowolnienie wzrostu gospodarczego uderzy w funta 

Ekonomiści Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), jednej z największych grup finansowo-bankowych na świecie uważają, że brak wsparcia dla funta ze strony wyższych stóp procentowych w Wielkiej Brytanii nadal sugeruje, że czynniki fundamentalne nie wspierają w pełni funta. Dostrzegają oni, że ryzyko wyższej inflacji staje się bardziej zakorzenione w brytyjskiej gospodarce, co stwarza ryzyko spadkowe dla długoterminowej wyceny funta.– Nadal widzimy tylko ograniczone wzrosty dla kabla, ponieważ napotyka on na silniejszy opór między 1,3800 a 1,4000 – wskazali ekonomiści dodając, iż dowody na głębsze spowolnienie wzrostu w Wielkiej Brytanii pod koniec roku i/lub BoE rozczarowujący oczekiwania co do ilości podwyżek stóp procentowych w nadchodzących miesiącach powinny spowodować spadek kabla z powrotem do 1,3000, zwłaszcza jeśli globalne akcje również stracą impet wzrostowy.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i naucz się analizy technicznej 

GBPUSD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p 500 index | cena ropy brent | benefit akcje notowania | akcje allegro | analizy gieldowe| kurs btc wykres | pko akcje rekomendacje | kurs korony szwedzkiej nbp |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułNotowania USD/CAD – co dalej po informacjach z Banku Kanady?
Następny artykułTrzeci największy wieloryb zakupił BTC o wartości 37,5 mln USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here