Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoCzwartkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Przed południem nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych mogących przyczynić sie do powstania większej zmienności na notowaniach popularnych walut. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 12 listopada 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8020 zł 12.11.2020, godzina 13:30
Kurs euro EURPLN 4,4887 zł 12.11.2020, godzina 13:30
Kurs funta GBPPLN 4,9987 zł 12.11.2020, godzina 13:30
Kurs franka CHFPLN 4,1558 zł 12.11.2020, godzina 13:30

Kurs euro stabilizuje się 4. dzień z rzędu

Kurs euro wzrósł w czwartek do godz. 13:30 o niespełna 1 grosz. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że notowania wspólnej waluty od czterech dni utrzymują się na względnie stabilnym poziomie. Jest to swego rodzaju odreagowanie po wcześniejszych, niezwykle dynamicznych spadkach.

W ciągu zaledwie 8. sesji między 29 października a 9 listopada, kurs euro osunął się bowiem o niemal 19 groszy. Tak znaczna deprecjacja sprawiła, że euro znalazło się w okolicy 4,46 zł, gdzie w poniedziałek pojawiła się niewielka reakcja podażowa.

Jeżeli jednak obecna tendencja okaże się jedynie formą korekty, po jej zakończeniu oczekiwać moglibyśmy nawet dalszej deprecjacji wspólnej waluty. Trwałe pokonanie poziomu 4,4570 zł mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 4,4250 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka w okolicy technicznego wsparcia 

Kurs franka szwajcarskiego od trzech dni utrzymuje się na względnie stabilnym poziomie. Jest to swego rodzaju odreagowanie po wcześniejszych, niezwykle dynamicznych spadkach.

W ciągu zaledwie 8. sesji między 29 października a 9 listopada, kurs franka osunął się bowiem o ponad 21 groszy. Tak znaczna deprecjacja sprawiła, że frank znalazł się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,15 zł.

Jeżeli jednak obecna tendencja okaże się jedynie formą korekty, po jej zakończeniu oczekiwać moglibyśmy nawet dalszej deprecjacji szwajcarskiej waluty. Trwałe pokonanie obecnie testowanego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków kursu franka, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 4,05 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o 8 groszy

Kurs funta spadł w czwartek do godz. 13:30 o ponad 4 grosze, powiększając w ten sposób trwającą od wczoraj deprecjację do niemal 8 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby w najbliższym czasie osunąć się nawet w okolice 4,91 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara w okolicy wsparcia

Kurs dolara od czterech dni utrzymuje się na względnie stabilnym poziomie. Jest to swego rodzaju odreagowanie po wcześniejszych, niezwykle dynamicznych spadkach.

W ciągu niespełna 6. sesji między 2 a 9 listopada, kurs dolara osunął się bowiem o ponad 22 grosze. Tak znaczna deprecjacja sprawiła, że dolar znalazł się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 3,78 zł.

Jeżeli jednak obecna tendencja okaże się jedynie formą korekty, po jej zakończeniu oczekiwać moglibyśmy nawet dalszej deprecjacji amerykańskiej waluty. Trwałe pokonanie obecnie testowanego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków kursu dolara, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 3,74 zł, bądź nawet 3,66 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUbezpieczenie turystyczne – co powinno obejmować?
Następny artykułChaos w USA źle wpływa na rynki – Świat walut Marka Rogalskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here