polskie banknoty 10, 20 i 50 złotych PLNŚrodowa sesja przebiega na rynkach walutowych dość interesująco. Wszystko to za sprawą kilku istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata. Fakt ten sprawił, że zmienność na notowaniach popularnych walut jest większa niż średnia z ostatnich dni. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda obecnie polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w środę, 15 lipca 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9083 zł 15.07.2020, godzina 12:15
Kurs euro EURPLN 4,4684 zł 15.07.2020, godzina 12:15
Kurs funta GBPPLN 4,9336 zł 15.07.2020, godzina 12:15
Kurs franka CHFPLN 4,1602 zł 15.07.2020, godzina 12:15

Kurs euro spada drugi dzień z rzędu

Kurs euro rozpoczął nowy tydzień niemal 3-groszowymi wzrostami. Już wczoraj pojawiła się jednak reakcja podażowa, która zanegowała większość tego ruchu. Dziś o poranku również obserwujemy spadki kursu euro.

Warto zwrócić uwagę, że dynamika trwających od 3 czerwca br. wzrostów jest o wiele mniejsza aniżeli było to w przypadku wcześniejszych spadków. Fakt ten pozwala sądzić, iż aprecjacja ta jest jedynie formą korekty, po zakończeniu której kurs euro znów znacząco się osunie. Realnym zasięgiem dla takich spadków mogłyby okazać się okolice 4,39 zł, bądź nawet 4,33 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 6 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spada już trzecią z czterech ostatnich sesji. W tym czasie CHF osunął się o ponad 6 groszy do najniższego poziomu od 24 czerwca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby spaść nawet do 4,07 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o ponad 7 groszy

Kurs funta spadł od początku tygodnia o ponad 7 groszy. Środowy poranek przyniósł jednak niewielką aprecjację GBP. Wzrosty te są niestety na tyle skromne, że bardziej przypominają formę korekty, po której kurs funta mógłby wrócić do spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 4,7850 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara najniżej od miesiąca

Kurs dolara spada już drugą sesję z rzędu. Tylko od wczoraj osunął się on o ponad 5 groszy do technicznego wsparcia w wysokości 3,90 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale pokonana, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji kursu dolara.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs srebra umacnia się powyżej poziomu 19 USD za uncję
Następny artykułCena złota i cena srebra – spojrzenie na wykresy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here