Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość interesująco. Na przestrzeni godzin poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w piątek, 30 kwietnia 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7852 zł 30.04.2021, godzina 18:00
Kurs euro EURPLN 4,5536 zł 30.04.2021, godzina 18:00
Kurs funta GBPPLN 5,2375 zł 30.04.2021, godzina 18:00
Kurs franka CHFPLN 4,1468 zł 30.04.2021, godzina 18:00

Kurs euro spadł o niemal 4 grosze

Kurs euro spadł dziś o niespełna 2 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od środy deprecjacji do blisko 4 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania (czerwonej) linii tendencji wzrostowej. Trwałe pokoanneia tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków nawet do 4,51 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka stabilizuje się

Kurs franka szwajcarskiego utrzymywał się w piątek na względnie stabilnym poziomie (choć w pewnym momencie sesji zyskiwał ponad 1,5 grosza).

Warto zwrócić uwagę, że skutek trwających od początku tygodnia wzrostów, kurs franka dotarł w okolice technicznego oporu w wysokości 4,1580 zł i mierzenia 38,2 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu spadkowego. To właśnie w okolicy tej strefy od trzech dni regularnie pojawiają się reakcje podażowe. Jej trwałe odrzucenie mogłoby natomiast otworzyć dirge do ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 4,09 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o ponad 5 groszy

Kurs funta spadł w piątek o ponad 2 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od czwartku deprecjacji do ponad 5 groszy. Fakt ten sprawił, że notowania szterlinga znalazły się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 5,23 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale pokonana, kurs funta mógłby osunąć się nawet do 5,1450 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara w okolicy kluczowego wsparcia

Kurs dolara od kilku dni utrzymywał się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 3,7623 zł. Dziś pojawiła się tu nie mała reakcja popytowa, wskutek której kurs dolara wzrósł o ponad 1 grosz. Jeżeli tylko wspomniane wsparcie zostanie trwale odrzucone, notowania amerykańskiej waluty mogłyby wzrosnąć docelowo nawet w okolice 3,82 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKursy funta i dolara największymi przegranymi, frank wygranym kwietnia
Następny artykułBlok po 22 – 30 kwietnia 2021: EUR/USD, Ropa WTI
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here