Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostatnich dni dostrzec można było bowiem zauważalną aprecjację polskiego złotego. Jak wygląda on teraz na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego?

Kurs dolara jednym z największych przegranych tygodnia


Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni całego tygodnia zauważymy, że najsilniejszą spośród walut grupy G8 okazał się dolar australijski, którego kurs wzrósł na przestrzeni ostatnich dni o 0,91%. Tydzień do udanych zaliczyć mogą również euro i dolar nowozelandzki które zyskały odpowiednio 0,74% i 0,70%. Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególne wyróżnienie zasługują natomiast kursy dolara amerykańskiego i jena japońskiego, które osuwały się odpowiednio o 1,39% i 1,58%.

Tygodniowa zmienność walut grupy G8
Noworoczna zmienność walut grupy G8 | Źródło: mataf.net

Kursy dolara, franka i funta największymi przegranymi tygodnia

W relacji do polskiego złotego najwięcej na przestrzeni minionego tygodnia osunął się kurs dolara, który spadł aż o 13 groszy, powiększając tym samym trwającą od dwóch tygodni deprecjację do niemal 22 groszy. Tygodnia do udanych zaliczyć nie może także funt i frank, których kursy osunęły się na przestrzeni minionego tygodnia o 9 groszy.

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 31 maja 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,0056 zł 31.05.2020, godzina 11:00
Kurs euro EURPLN 4,4482 zł 31.05.2020, godzina 11:00
Kurs funta GBPPLN 4,9456 zł 31.05.2020, godzina 11:00
Kurs franka CHFPLN 4,1738 zł 31.05.2020, godzina 11:00

Kurs euro spadł o ponad 16 groszy

Kurs euro osłabia się w relacji do polskiego złotego niemal nieprzerwanie od dwóch tygodni. Wskutek tej deprecjacji euro potaniało o 12 groszy (choć w skrajnym momencie zasięg spadków przekraczał 16 gr.) osuwając się tym samym do najniższego poziomu od połowy marca br.

Warto zwrócić uwagę, że w wyniku tak znacznych spadków kurs euro osunął się w okolice niezwykle istotnego, horyzontalnego wsparcia w wysokości 4,40 zł, gdzie już w czwartek i piątek pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs euro mógłby w najbliższym czasie wzrosnąć nawet w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 61,8% korekty Fibonacciego z trwającej od dwóch tygodni deprecjacji, tj. 4,5150 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka osunął się o niemal 21 groszy

Kurs franka szwajcarskiego osłabia się w relacji do polskiego złotego niemal nieprzerwanie od dwóch tygodni. Wskutek tej deprecjacji frank potaniał o niemal 21 groszy osuwając się tym samym do najniższego poziomu od połowy marca br.

W miniony czwartek pojawiła się jednak reakcja popytowa, która zmniejszyła zasięg dwutygodniowych spadków do 17 groszy. Jeżeli tylko odbicie to będzie kontynuowane, kurs franka mógłby wzrosnąć nawet w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 50% korekty Fibonacciego, tj. 4,2470 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o niemal 32 gr.

Kurs funta osłabia się w relacji do polskiego złotego niemal nieprzerwanie od miesiąca. Wskutek trwającej od początku maja br. deprecjacji funt potaniał o niemal 32 grosze osuwając się tym samym do najniższego poziomu od drugiej połowy marca br.

Warto zwrócić uwagę, że spadki te zatrzymały się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,91 zł, gdzie już w czwartek pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 61,8% korekty Fibonacciego, tj. 5,1250 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o niemal 22 grosze

Kurs dolara osłabia się w relacji do polskiego złotego niemal nieprzerwanie od dwóch tygodni. Wskutek tej deprecjacji dolar potaniał o niemal 22 grosze osuwając się tym samym do najniższego poziomu od połowy marca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego zejścia poniżej bariery 4 zł za USD.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara najwyżej do juana od 12 lat, krajowe kryptowaluty coraz bliżej – wykresy maja
Następny artykułPolska: Niespodziewane cięcie NBP pozostawia miejsce na osłabienie złotego – TDS
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here