Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPiątkowy poranek przebiegał na rynku walutowym dość spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych dot. sytuacji gospodarczej w największych gospodarkach świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w piątek, 11 września 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7499 zł 11.09.2020, godzina 13:25
Kurs euro EURPLN 4,4463 zł 11.09.2020, godzina 13:25
Kurs funta GBPPLN 4,8103 zł 11.09.2020, godzina 13:25
Kurs franka CHFPLN 4,1250 zł 11.09.2020, godzina 13:25

Kurs euro stoi w miejscu od 5. dni

Kurs euro spadł w piątek przed południem o symboliczne 0,6 grosza. W dalszym ciągu znajduje się on jednak powyżej 4,4250 zł, co jest jednym z najwyższych poziomów od drugiej połowy lipca br. Jeżeli tylko aprecjacja wspólnej waluty będzie kontynuowana, kurs euro mógłby docelowo wzrosnąć w okolice 4,4920 zł, bądź nawet do 4,5150 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 1 grosz

Kurs franka szwajcarskiego spał w piątek przed południem o ponad 1 grosz. W dalszym ciagu utrzymuje się on jednak powyżej technicznego oporu w wysokości 4,11 zł, co jest jednym z najwyższych poziomów od drugiej połowy lipca br. Jeżeli tylko aprecjacja CHF będzie kontynuowana, kurs franka mógłby docelowo wzrosnąć w okolice 4,1550 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o niemal 22 grosze

Kurs funta spadł w piątek o niemal 4 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od początku tygodnia deprecjacji do blisko 22 groszy. Wskutek tak znacznej deprecjacji, kurs funta osunął się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 4,91 zł, co w naturalny sposób mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji kursu funta.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o niemal 2 grosze

Kurs dolara spadł w piątek o poranku o niemal 2 grosze. Fakt ten sprawił, że w dalszym ciągu utrzymuje się on poniżej technicznego oporu w wysokości 3,7770 zł. Trwałe pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w okolice 3,90 zł. Dopóki to się jednak nie stanie, potencjał do dalszych wzrostów USD pozostaje jednak dość mocno ograniczony.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena BTC w okolicach 12,5 tys. nie zrobiła wrażenia na znanym inwestorze
Następny artykułKurs dolara po 3,7522 zł w piątek 11 września, euro kosztuje 4,4473 zł, kurs GBP/PLN po 4,8120 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here