Miniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostaniach dni poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 30 maja 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6769 zł 30.05.2021, godzina 11:30
Kurs euro EURPLN 4,4826 zł 30.05.2021, godzina 11:30
Kurs funta GBPPLN 5,2174 zł 30.05.2021, godzina 11:30
Kurs franka CHFPLN 4,0828 zł 30.05.2021, godzina 11:30

Kurs euro spadł o 20 groszy

Kurs euro spadł w minionym tygodniu o 1,5 grosza, powiększając zasięg trwającej już od 6 maja br. deprecjacji do niemal 11 groszy. Oznacza to, że od szczytów z 29 marca br. kurs euro osunął się już o blisko 20 groszy.

Warto zwrócić uwagę, że wskutek ostatnich spadków notowania wspólnej waluty pokonały linię tendencji wzrostowej oraz horyzontalne wsparcia w wysokości 4,54 zł i 4,51 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby osunąć się w najbliższym czasie do 4,4730 zł, bądź nawet 4,4560 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego spadł o 15 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadał w minionym tygodniu o 2,5 grosza, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 6 maja br. deprecjacji do ponad 11 groszy. Oznacza to, że od szczytów z 30 marca br. kurs franka osunął się już o ponad 15 groszy.

Wskutek tej wyprzedaży, notowania szwajcarskiej waluty wybiły dołem z formacji równoległego kanału wzrostowego, co w naturalny sposób mogłoby otwierać drogę do dalszej deprecjacji. Spadki te zatrzymały się dopiero w okolicy technicznego wsparcia poniżej 4,09 zł. Jeżeli jednak strefa ta rownież zostanie pokonana, kurs funta mógłby osunąć się do 4,05 zł, bądź nawet w okolice 4,02 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o 32 grosze

Kurs funta spadał na początku minionego tygodnia o niemal 6 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 29 marca br. deprecjacji do ponad 32 groszy. W drugiej połowie tygodnia pojawiła się jednak reakcja popytowa i kurs funta odbił o 7 groszy. Wskutek tych wzrostów doszło do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), gdzie w piątek ponownie pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie odrzucona, kurs funta mógłby spaść nawet do 5,1450 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o 31 groszy

Kurs dolara spadał w minionym tygodniu o 1,5 grosza, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 31 marca br. deprecjacji do niemal 31 groszy

Wskutek tej wyprzedaży, notowania amerykańskiej waluty osunęły się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 3,6920 zł i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby spaść nawet poniżej 3,62 zł.

invest
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara online | wig20 akcje | akcje xtb | kurs usd | s&p 500 wykres | akcje amrest | kurs franka prognozy | kurs cd projekt |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBańka na Wall Street? Hossa na S&P 500 i WIG-Banki (Artyści Rynków)
Następny artykułWarren Buffett daje 10 przykładów tego, jak żyć oszczędnie każdego dnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here