Miniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostatnich dni dostrzec można było bowiem zauważalną aprecjację polskiego złotego. Jak wygląda on teraz na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego?

Kursy dolara, franka i funta największymi przegranymi tygodnia

W relacji do polskiego złotego najwięcej na przestrzeni minionego tygodnia osunęły się kursy dolara, funta i franka szwajcarskiego, które spadły o około 8 groszy. Tygodnia do udanych zaliczyć nie może także euro, którego kurs osunął się o 6 groszy.

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 24 maja 2020 r.

  • Kurs euro EURPLN spadł o niemal 6 groszy
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN spadł o ponad 8 groszy
  • Kura funta GBPPLN spadł o niemal 8 groszy
  • Kurs dolara USDPLN spadł o ponad 8 groszy
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1396 zł 24.05.2020, godzina 10:30
Kurs euro EURPLN 4,5130 zł 24.05.2020, godzina 10:30
Kurs funta GBPPLN 5,0367 zł 24.05.2020, godzina 10:30
Kurs franka CHFPLN 4,2620 zł 24.05.2020, godzina 10:30

Kurs euro spadł o niemal 6 groszy

Kurs euro poruszał się od dłuższego czasu w trendzie horyzontalnym, którego górne ograniczenie stanowi opór w wysokości 4,57 zł, a dolne – techniczne wsparcie w wysokości 4,5150 zł. W wyniku wcześniejszych, stosunkowo spokojnych wzrostów kurs euro dotarł w okolice górnego ograniczenia tej formacji, gdzie wraz z początkiem tygodnia pojawiła się stosunkowo silna reakcja podażowa. Na przestrzeni kolejnych czterech dni (od poniedziałku do czwartku), kurs euro osunął się o niemal 6 groszy osiągając w ten sposób jeden z najniższych poziomów od drugiej połowy marca br. Warto zwrócić uwagę, że wskutek tak znacznej deprecjacji rynek naruszył dolne ograniczenie konsolidacji. Jeżeli zatem z początkiem nowego tygodnia nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, kurs euro mógłby osunąć się nawet do 4,40 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka osunął się o niemal 10 groszy

Kurs franka szwajcarskiego porusza się od dłuższego czasu w trendzie horyzontalnym, którego górne ograniczenie stanowi opór w wysokości 4,35 zł, a dolne – techniczne wsparcie w wysokości 4,2450 zł. W wyniku wcześniejszych, stosunkowo spokojnych wzrostów rynek dotarł w okolice górnego ograniczenia tej formacji, gdzie wraz z początkiem tygodnia pojawiła się stosunkowo silna reakcja podażowa. Na przestrzeni kolejnych czterech dni (od poniedziałku do czwartku), kurs franka osunął się o niemal 10 groszy osiągając w ten sposób jeden z najniższych poziomów od drugiej połowy marca br.

W miniony piątek, w okolicy dolnego ograniczenia wspomnianej wyżej formacji ponownie pojawiła się jednak reakcja podażowa, która zmniejszyła zasięg wcześniejszej deprecjacji do nieco ponad 8 groszy.

Jeżeli jednak tendencja spadkowa będzie kontynuowana, i rynek wybije poniżej 4,2450 zł, kurs franka mógłby wówczas osunąć się nawet do 4,10 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o ponad 19 gr.

Kurs funta utrzymywał się od początku kwietnia na względnie stabilnym poziomie. Już w poprzednim tygodniu doszło jednak do jego zauważalnego spadku. Na przestrzeni ostatnich dni kurs funta kontynuował tendencję spadkową powiększając ją o kolejne niemal 8 groszy do ponad 19 groszy. Fakt ten sprawił, że GBP osunął się do najniższego poziomu od końca marca br. Warto zwrócić uwagę, że w wyniku tak znacznej deprecjacji kurs funta wybił dołem z trwającej od początku kwietnia br. konsolidacji. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, GBP mógłby osunąć się nawet do 4,7850 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o ponad 11 groszy

Kurs dolara nie może zaliczyć minionego tygodnia do udanych. Tylko od poniedziałku do czwartku osunął się on bowiem o ponad 11 groszy do najniższego poziomu od końca marca br. Dopiero w piątek pojawiła się niewielka reakcja popytowa, która zmniejszyła zasięg tygodniowej deprecjacji do nieco ponad 8 groszy. Jeżeli jednak tendencja spadkowa będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby osunąć się nawet do 4,02 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 25 – 29 maja 2020
Następny artykułKurs euro do dolara neguje sekwencje wzrostową? Notowania EUR/USD z szansą na dalsze spadki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here