Kurs euro dolara funta i franka do złotego PLNMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostatnich dni poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata, o czym więcej pisałem w tym miejscu. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 4 października 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8442 zł 4.10.2020, godzina 11:20
Kurs euro EURPLN 4,5021 zł 4.10.2020, godzina 11:20
Kurs funta GBPPLN 4,9708 zł 4.10.2020, godzina 11:20
Kurs franka CHFPLN 4,1775 zł 4.10.2020, godzina 11:20

Kurs euro spadł o niemal 5 groszy

Kurs euro wzrósł na początku minionego tygodnia o niemal 5 groszy, powiększając tym samym trwającą od 19 sierpnia br. aprecjację do ponad 22 groszy. Wskutek tak znacznych wzrostów, kurs euro pokonał kilka istotnych poziomów oporu i dotarł aż w okolice 4,60 zł, co było najwyższym poziomem od początku kwietnia br. Tam jednak już we wtorek pojawiła się niezwykle silna reakcja podażowa. Na przestrzeni kolejnych trzech dni, kurs euro osunął się o ponad 12 groszy. Fakt ten sprawił, że notowania wspólnej waluty znów znalazły się poniżej 4,5150 zł. Mimo tego, iż w piątek euro znów zyskiwało na wartości, to w skali całego tygodnia odnotowało ono spadek o niemal 5 groszy.

Jeżeli jednak piątkowa aprecjacja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania okolic 4,5150 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 3 grosze

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł na początku minionego tygodnia o ponad 5 groszy, powiększając tym samym trwającą od 1 września br. aprecjację do niemal 23 groszy. Wskutek tak znacznych wzrostów, kurs franka pokonał kilka istotnych poziomów oporu i dotarł aż w okolice 4,26 zł, co było najwyższym poziomem od drugiej połowy maja br. Tam jednak już we wtorek pojawiła się niezwykle silna reakcja podażowa. Na przestrzeni kolejnych trzech dni, kurs franka osunął się o niemal 12 groszy docierając tym samym w okolice technicznego wsparcia w wysokości 4,1550 zł i mierzenia 50% korekty Fibonacciego, gdzie w piątek znów pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to, w skali całego tygodnia kurs franka osunął się o ponad 3 grosze.

Jeżeli jednak piątkowa aprecjacja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania okolic 4,2150 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o niemal 2 grosze

Kurs funta wzrósł na początku minionego tygodnia o ponad 8 groszy, powiększając tym samym trwającą od 11 września br. aprecjację do niemal 28 groszy. Wskutek tak znacznych wzrostów, kurs funta pokonał kilka istotnych poziomów oporu i dotarł aż powyżej 5,06 zł, co było najwyższym poziomem od drugiej połowy maja br. Tam jednak już we wtorek pojawiła się niezwykle silna reakcja podażowa. Na przestrzeni kolejnych trzech dni, kurs funta osunął się o ponad 16 groszy docierając tym samym w okolice technicznego wsparcia w wysokości 4,91 zł, gdzie w piątek znów pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to, w skali całego tygodnia kurs funta osunął się o niemal 2 grosze.

Jeżeli jednak piątkowa aprecjacja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania okolic 5 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o niemal 7 groszy

Kurs dolara wzrósł na początku minionego tygodnia o niespełna 3 grosze, powiększając tym samym trwającą od 1 września br. aprecjację do ponad 28 groszy. Wskutek tak znacznych wzrostów, kurs dolara pokonał kilka istotnych poziomów oporu i dotarł aż w okolice 3,94 zł, co było najwyższym poziomem od połowy lipca br. Tam jednak już we wtorek pojawiła się niezwykle silna reakcja podażowa. Na przestrzeni kolejnych trzech dni, kurs dolara osunął się o ponad 13 groszy. Mimo tego, iż w piątek dolar znów zyskiwał na wartości, to w skali całego tygodnia odnotował on spadek o niemal 7 groszy.

Jeżeli jednak piątkowa aprecjacja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania okolic 3,90 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKuCoin odnalazło hakerów, którzy ukradli jej kryptowaluty o wartości 200 mln USD
Następny artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 5-9 października 2020
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here