Kurs euro dolara funta i franka do złotego PLNPoniedziałkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Przed południem nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w poniedziałek, 5 października 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8248 zł 5.10.2020, godzina 12:10
Kurs euro EURPLN 4,4955 zł 5.10.2020, godzina 12:10
Kurs funta GBPPLN 4,9520 zł 5.10.2020, godzina 12:10
Kurs franka CHFPLN 4,1738 zł 5.10.2020, godzina 12:10

Kurs euro spadł o ponad 10 groszy

Kurs euro osunął się dziś przed południem o symboliczne 0,6 grosza, powiększając tym samym zasięg trwającej od kilku dni deprecjacji do ponad 10 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby osunąć się w okolice 4,46 zł, bądź nawet do 4,450 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o niemal 12 groszy

Kurs franka szwajcarskiego osunął się na przestrzeni ostatnich dni o niemal 12 groszy. Wskutek tak znacznej deprecjacji, CHF znalazł się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,1550 zł, gdzie już w piątek pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Gdyby tylko strefa ta została trwale odrzucona, kurs franka mógłby wzrosnąć nawet do 4,2150 zł. Mimo to, dziś o poranku znów obserwujemy spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, być może już wkrótce dojdzie do ponownego przetestowania ubiegłotygodniowych minimów.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o niemal 16 groszy

Kurs funta osunął się dziś przed południem o niemal 2 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od kilku dni deprecjacji do niemal 16 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby osunąć się nawet w okolice 4,91 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o ponad 11 groszy

Kurs dolara osunął się dziś przed południem o niemal 2 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od kilku dni deprecjacji do ponad 11 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby osunąć się nawet w okolice 3,78 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSpółka 01Cyberaton wydzierżawiła 59,74 ha pod budowę elektrowni PV o mocy 40 MW
Następny artykułCD Projekt: ‘Cyberpunk 2077’ otrzymał certfikację na platformy Xbox oraz PS
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here