Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Mimo, że na przestrzeni ostaniach dni nie poznaliśmy zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata, to jednak zmienność na notowaniach popularnych walut była całkiem spora. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 10 stycznia 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6923 zł 10.01.2021, godzina 11:00
Kurs euro EURPLN 4,5121 zł 10.01.2021, godzina 11:00
Kurs funta GBPPLN 5,0083 zł 10.01.2021, godzina 11:00
Kurs franka CHFPLN 4,1703 zł 10.01.2021, godzina 11:00

Kurs euro spadł o niemal 10 groszy

Kurs euro spadł w minionym tygodniu o niemal 5 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 31 grudnia 2020 r. deprecjacji do blisko 11 groszy. Wskutek tych spadków kurs euro osunął się w okolice technicznego wsparcia w wysokości 4,51 zł. Jeżeli strefa ta zostanie pokonana i kurs euro euro osunie się poniżej tego poziomu, wówczas należałoby się przygotować na możliwą dalszą deprecjację wspólnej waluty. Realnym zasięgiem dla takich spadków mogłyby okazać się okolice 4,4560 zł, bądź nawet 4,42 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o niemal 13 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadał w minionym tygodniu o ponad 7 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 31 grudnia 2020 r. deprecjacji do niemal 13 groszy. Wskutek tych spadków kurs franka osunął się w okolice technicznego wsparcia w wysokości 4,15 zł, gdzie w piątek pojawiła się niewielka reakcja popytowa. Późniejsze wzrosty zmniejszyły zasięg tygodniowej deprecjacji z ponad 7 do 4,5 grosza.

Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostałaby pokonana, kurs franka mógłby spaść nawet do 4,0870 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o ponad 16 groszy

Kurs funta spadał w minionym tygodniu o niemal 13 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 31 grudnia 2020 r. deprecjacji do ponad 16 groszy. Wskutek tych spadków kurs funta osunął się w okolice technicznego wsparcia w wysokości 5 zł, gdzie w piątek pojawiła się niewielka reakcja popytowa. Późniejsze wzrosty zmniejszyły zasięg tygodniowej deprecjacji z niemal 13 do ponad 9 groszy.

Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostałaby pokonana, kurs funta mógłby spaść nawet do 4,91 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o 11 groszy

Kurs dolara spadał w minionym tygodniu o ponad 8 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 31 grudnia 2020 r. deprecjacji do niemal 11 groszy. Spadki te nie dotarły jednak w okolice poprzednich dołków. Już w połowie tygodnia pojawiła się bowiem niewielka reakcja popytowa. W ciągu kolejnych dni kurs dolara wzrósł o ponad 4 grosze, co zmniejszyło zasięg tygodniowych spadków z ponad 8 do niespełna 4 groszy.

Niemniej jednak, jeżeli aprecjacja ta okaże się jedynie forma korekty i kurs dolara wróci do spadków, wówczas mógłby on osunąć się nawet do 3,62 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWarren Buffett spada na 8. pozycję wśród najbogatszych ludzi. Wyprzedził go “Samotny Wilk”
Następny artykułKurs funta jest przewartościowany – uważa Credit Suisse
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here