Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoCzwartkowa sesja przebiega na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Od rana poznaliśmy bowiem liczne odczyty wskaźników PMI dla sektorów przemysłowych w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy strefie euro, w efekcie czego zmienność na notowaniach popularnych walut była dość spora. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 1 października 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8310 zł 1.10.2020, godzina 12:45
Kurs euro EURPLN 4,4989 zł 1.10.2020, godzina 12:45
Kurs funta GBPPLN 4,9172 zł 1.10.2020, godzina 12:45
Kurs franka CHFPLN 4,1731 zł 1.10.2020, godzina 12:45

Kurs euro spadł o niemal 10 groszy

Kurs euro spadł w czwartek od rana o ponad 3 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od wtorku deprecjacji do niemal 10 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby osunąć się w najbliższym czasie do 4,4920 zł. Trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 4,4250 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o niemal 9 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadł w czwartek od rana o ponad 2 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od wtorku deprecjacji do niemal 9 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby osunąć się w najbliższym czasie do 4,1550 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o niemal 15 groszy

Kurs funta spadł w czwartek od rana o niemal 8 groszy, powiększając tym samym zasięg trwającej od wtorku deprecjacji do ponad 15 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby osunąć się w najbliższym czasie do 4,91 zł. Trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnymi zasięgami wydają się okolice 4,8550 zł, bądź nawet 4,7850 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o ponad 11 groszy

Kurs dolara spadł w czwartek od rana o ponad 4 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od wtorku deprecjacji do ponad 11 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby osunąć się w najbliższym czasie nawet do 3,78 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułElektrobudowa miała 52 mln zł straty netto, 52,14 mln zł straty EBIT w II kw.
Następny artykułAsbis ma umowę o współracy z Rakuten TV dot. dystrybucji cyfrowej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here