Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych dot. sytuacji gospodarczej w największych gospodarkach świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w środę, 9 września 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7622 zł 9.09.2020, godzina 21:20
Kurs euro EURPLN 4,4412 zł 9.09.2020, godzina 21:20
Kurs funta GBPPLN 4,8897 zł 9.09.2020, godzina 21:20
Kurs franka CHFPLN 4,1217 zł 9.09.2020, godzina 21:20

Kurs euro stoi w miejscu od 4. dni

Kurs euro spadł w trakcie środowej sesji o symboliczne 0,9 grosza. W dalszym ciągu znajduje się on jednak powyżej 4,4250 zł, co jest jednym z najwyższych poziomów od drugiej połowy lipca br. Jeżeli tylko aprecjacja wspólnej waluty będzie kontynuowana, kurs euro mógłby docelowo wzrosnąć w okolice 4,4920 zł, bądź nawet do 4,5150 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o ponad 2 grosze

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł w trakcie środowego handlu o symboliczne 0,6 grosza, powiększając tym samym zasięg trwającej od wczoraj aprecjacji do 2,6 grosza. Wskutek tej aprecjacji ponownie wybił on powyżej technicznego oporu w wysokości 4,11 zł, co jest jednym z najwyższych poziomów od drugiej połowy lipca br. Jeżeli tylko aprecjacja CHF będzie kontynuowana, kurs franka mógłby docelowo wzrosnąć w okolice 4,1550 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o niemal 11 groszy

Kurs funta spadł w środę o ponad 1,5 grosza, powiększając tym samym zasięg trwającej od początku tygodnia deprecjacji do blisko 11 groszy. Wskutek tak znacznej deprecjacji, kurs funta osunął się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 4,91 zł, co w naturalny sposób mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji kursu funta.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o niemal 2 grosze

Kurs dolara spadł w trakcie środowej sesji o niemal 2 grosze. Fakt ten sprawił, że w dalszym ciągu utrzymuje się on poniżej technicznego oporu w wysokości 3,7770 zł. Trwałe pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w okolice 3,90 zł. Dopóki to się jednak nie stanie, potencjał do dalszych wzrostów USD pozostaje jednak dość mocno ograniczony.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułJak filtrować dobre i złe sygnały price action? – Nial Fuller
Następny artykułEURUSD – w oczekiwaniu na decyzje ECB – 10.09.2020
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here