kurs euro, notowania euro i dolaraCzwartkowa sesja przyniosła ze sobą niezwykle silną deprecjację kursu funta i dolara amerykańskiego. Polski złoty zyskiwał również w stosunku do franka szwajcarskiego. Deprecjację PLN dostrzec można było natomiast w relacji do euro, które było najsilniejszą spośród walut grupy G8.


Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 27 lutego 2020 r.

  • Kurs euro EURPLN najwyżej od listopada 2019 r.
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN na jednym z najwyższych poziomów od lutego 2017 r.
  • Kura funta GBPPLN spada najszybciej od początku lutego br.
  • Kurs dolara USDPLN spadł w trakcie czwartkowej sesji o niemal 3 gr.
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9361 zł 27.02.2020, godzina 17:35
Kurs euro EURPLN 4,2877 zł 27.02.2020, godzina 17:35
Kurs funta GBPPLN 5,0643 zł 27.02.2020, godzina 17:35
Kurs franka CHFPLN 4,0524 zł 27.02.2020, godzina 17:35

Kurs euro rośnie nieprzerwanie od 10 dni

Kurs euro zyskuje względem polskiego złotego nieprzerwanie od 10 sesji. Warto zwrócić uwagę, że aprecjacja ta rozpoczęła się od odrzucenia technicznego wsparcia w wysokości 4.2550 zł a w jej skutek doszło już do pokonania oporu w rejonie 4.2750 zł. Obecnie kurs euro znajduje się w okolicy kolejnego, technicznego oporu w wysokości 4.32 zł, co jest jednym z najwyższych poziomów od pierwszej połowy października 2019 r. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana i obecnie testowana strefa również zostanie trwale pokonana, kurs euro mógłby wzrosnąć nawet w okolice 4.40 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego najwyżej od lutego 2017 r.

Kurs franka szwajcarskiego zyskiwał w stosunku do polskiego złotego niemal nieprzerwanie od trzech tygodni. Wzrosty te sprawiły, że kurs franka pokonał techniczny opór w wysokości 4.05 zł i znalazł się wczoraj na najwyższym poziomie od lutego 2017 r.

W trakcie czwartkowej sesji pojawiła się jednak reakcja podażowa, w wyniku której kurs franka osunął się o 0,18%. W dalszym ciągu utrzymuje się on jednak powyżej 4.05 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spada o niemal 6 gr. w jeden dzień

Kurs funta oscylował od kilku dni w okolicy niezwykle istotnego oporu w wysokości 5.15 zł zł. Tam też już w trakcie środowej sesji pojawiła się silna reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. W czwartek kurs funta osunął się natomiast o kolejne 1,03%, co jest największą dzienną deprecjacją GBP od początku lutego br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby osunąć się docelowo nawet w okolice linii tendencji wzrostowej tj. 5.01 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spada najszybciej od początku grudnia 2019 r.

Kurs dolara utrzymywał się na przestrzeni ostatnich dni na względnie stabilnym poziomie. Czwartkowa sesja przyniosła jednak ze sobą niezwykle silną deprecjację USD. Biorąc pod uwagę dzienną zmienność, kurs dolara spada w czwartek w najszybszym tempie od grudnia 2019 r. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby docelowo osunąć się nawet w okolice 3.8950 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTo dopiero początek paniki, indeks S&P500 może znacznie pogłębić spadki
Następny artykułPraca z pasją jako kurier
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here