Jeden funt szterling i dolar amerykańskiKurs funta szterlinga w stosunku do amerykańskiego dolara podczas piątkowej sesji osłabia się. Para GBP/USD tym samym sprawia wrażenie możliwości wygenerowania sygnału spadkowego – jednak warto obserwować wykres aby jednoznacznie to ustalić. Jeśli obecny sentyment wzrostowy miałby zostać zanegowany, wówczas korekta ostatniego impuls powinna odbyć się praktycznie do momentu czy poziomu jego zainicjowania. To z kolei sprawia, że klaruje się kolejna okazja inwestycyjna dla inwestorów intraday oraz pozycyjnych. 


Z połową lutego funt znacznie odrobił spadki względem dolara amerykańskiego (GBP/USD) i jak dotąd praktycznie żadna korekta nie miała miejsca na parze. Patrząc choćby z tego względu obecna sytuacja która z dnia na dzień ulega zmianie – może ulec zmianie na korzyść tym razem pozycji krótkich. Nie oznacza to oczywiście powrotu do spadków, ponieważ w pierwszej kolejności będzie to stanowiło korektę ostatnich wzrostów, nim finalnie mowa będzie o możliwości powrotu do spadków. Przyjrzyjmy się wykresowi H1 aby ustalić najważniejsze punktu dzisiejszego poglądu rynkowego.

Kurs funta spada – para GBP/USD na wykresie H1

Na wykresie H1 sytuacja ulega zmianie względem wczorajszej projekcji na kontynuacje wzrostów. Para GBP/USD podczas piątkowych notować spada po raz kolejny na wsparcie – a jak wypominane było już niejednokrotnie – każde kolejne zejście na wsparcie oznacz większe ryzyko jego przełamania. Dodatkowo, standardowa średnia krocząca dla wykresu H1 (SMA88) po raz pierwszy od dłuższego czasu znajduje się powyżej wykresu również sugerując możliwość obniżenia notowań pary. W takim wypadku warto obserwować następne godziny ponieważ wybicie widocznego na poniższym wykresie dołka automatycznie zainicjuje setup spadkowy z celem dla pozycji krótkich określonym na strefie 1.29400. Będzie to oznaczać możliwość zejścia pary o blisko 75 pipsów.

wykres gbpusd h1 22.02.2019
gbpusd h1 22.02.2019

W chwili obecnej mimo jeszcze broniącego wsparcia nie widać dużych oznak obrony wykresu przed spadkiem, tak więc scenariusz spadkowy zdaje się mieć bardzo duże prawdopodobieństwo wypełnienia.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Uwaga czsosopismo Przebudźcie się z dnia 22 grudnia 2005 roku,,,,nakład ponad 30 mln egzemplarzy ,,,w artykule o wirusach wyrażnie na podstawie Biblii przepowiedziało jeden z znaków dni końcowych że następny bardzo niebezpieczny wirus przyjdzie z Chin lub okolicznych i najbliższych narodów,,,Chiny to kraj w którym nie można głosić Ewangielii,, jako fizyk i emerytowany Dyspozytor Koncernu ENERGA stwierdzam że nauka stoi w miejscu bo nie potrafi z materii nieożywionej stworzyć w laboratoriach całego świata stworzyć jednego lista zielonej trawy,,, aby rosła i się rozmnażała. Natomiast laureat nagrody Nobla Czesław Miłosz tłumacząc Biblie napisał w tłumaczeniu konkretnego wersetu ,,,że źródłem energii dynamicznej potrzebnej do stwarzania jest najwyższy Bóg któremu na imie jest Jahwe po Hebrajsku Alleluja co znaczy w/g encyklopedii :::chwalcie Jahwe. W CERNIE na terenie Szwajcarii podczas prób stworzenia Boskiej Cząstki spalił się potężny transformator ,,,co wywołało komplikacje oraz duże utrudnienie,,,pracowały przy tym zespoły naukowe z całego świata ,,,,topi się tam setki milionów dolarów i efektów specjalnych nie widać,,,taka jest rzeczywista prawda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here