Naga Markets

Poniedziałkowe przedpołudnie przebiegało na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. W ciągu pierwszych godzin nowego tygodnia nie poznaliśmy bowiem żadnych istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda obecnie polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w poniedziałek, 31 sierpnia 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6919 zł 31.08.2020, godzina 12:10
Kurs euro EURPLN 4,3973 zł 31.08.2020, godzina 12:10
Kurs funta GBPPLN 4,9146 zł 31.08.2020, godzina 12:10
Kurs franka CHFPLN 4,0800 zł 31.08.2020, godzina 12:10

Kurs euro w konsolidacji

Kurs euro spadł w ciągu minionego tygodnia o niespełna 3 grosze. Mimo to, w trakcie poniedziałkowego przedpołudnia wzrósł on o 1 grosz. Warto zwrócić jednak uwagę, że od drugiej połowy lipca br. porusza się on w trendzie horyzontalnym między 4,4250 zł a 4,3760 zł. Biorąc pod uwagę niedawne odrzucenie górnego ograniczenia tej konsolidacji, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków przynajmniej w okolice jej dolnego ograniczenia. Jeżeli jednak wsparcie to zostanie trwale pokonane, kurs euro mógłby osunąć się nawet do 4,33 zł.Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka pod presją podaży

Kurs franka szwajcarskiego spadł w ciągu minionego tygodnia o ponad 3 grosze. Warto zwrócić jednak uwagę, że podobnie jak kurs euro, od drugiej połowy lipca br. porusza się on w trendzie horyzontalnym między 4,11 zł a 4,06 zł. Biorąc pod uwagę niedawne odrzucenie górnego ograniczenia tej konsolidacji, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków przynajmniej w okolice jej dolnego ograniczenia. Jeżeli jednak wsparcie to zostanie trwale pokonane, kurs franka mógłby osunąć się do 4,0230 zł, bądź nawet do 3,94 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta w okolicy technicznego wsparcia

Kurs funta wzrósł w minionym tygodniu do najwyższego poziomu od drugiej połowy lipca. Wskutek tej aprecjacji pokonany został techniczny opór w wysokości 4,91 zł. Wskutek późniejszych, spokojnych spadków, które obserwujemy od czwartku, doszło do re-testu w/w poziomu. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie trwale odrzucone, kurs funta mógłby docelowo wzrosnąć nawet do 4,99 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara najniżej od września 2018 r.

Kurs dolara osunął się na przestrzeni minionego tygodnia o niemal 6 groszy. Licząc od marcowych szczytów, kurs dolara osunął się już natomiast aż o ponad 62 gr. Tak znaczna deprecjacja sprawiła, że kurs dolara znalazł się na najniższym poziomie od września 2018 roku.

Warto zwrócić uwagę, że od miesiąca kurs dolara porusza się wewnątrz równoległego kanału spadkowego. Biorąc pod uwagę niedawne odrzucenie górnego ograniczenia tej formacji, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy dalszej deprecjacji USD.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułRafał Zdon powołany na prezesa PCC Exol po rezygnacji Mirosława Siwirskiego
Następny artykułKurs dolara australijskiego (AUD/JPY) wzrósł o 2,45 proc. Co dalej z notowaniami?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here