Naga Markets
Andrew Bailey, szef BoE

Ostatnie wypowiedzi prezesa Banku Anglii Andrew Baileya wskazują, iż przygotowuje on grunt pod dalszą presję na aktywa w Wielkiej Brytanii. Gubernator ostrzegł bowiem zarządzających funduszami, że mają czas do końca tego tygodnia, tj. zaledwie 3 dni, aby uporządkować swoje pozycje płynnościowe, zanim bank centralny wstrzyma awaryjne zakupy obligacji.

BoE deprecjonuje funta 

Według brytyjskiego dziennika Financial Times, Bank Anglii zdecyduje, czy przedłużyć instrument w czwartek lub w piątek.

Reakcja inwestorów na wypowiedzi prezesa Banku Anglii sugerującą możliwe wstrzymanie skupu obligacji była natychmiastowa. Szybko zareagowali oni bowiem wysyłając rentowność papierów skarbowych w górę, a amerykańskie akcje w dół. Żadna klasa aktywów nie została oszczędzona, gdyż sentyment risk-off szybko się przyjął. Najwięcej strat poniósł jednak funt, który zniwelował wcześniejszą zwyżkę i spadł o 1%, schodząc poniżej poziomu 1,10 w stosunku do dolara po raz pierwszy od 29 września.

Sean Callow, starszy strateg walutowy w Westpac Banking Corp. w Sydney prognozuje, że kurs funta spadnie na przestrzeni “nadchodzących sesji” do 1,08 USD bądź poniżej tego poziomu.

Handluj na rynku walutowym (i nie tylko) razem z NAGA i uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Rentowność 30-letnich obligacji Wielkiej Brytanii wzrosła we wtorek zamykając się na poziomie 4,799% po tym, jak BOE wcześniej podczas sesji rozszerzył zakres swojego programu skupu obligacji o dług powiązany z inflacją, aby zapobiec temu, co nazwał “wyprzedażą”, która zagraża stabilności finansowej.

XTB

– Rodzaj stresu, który obserwujemy na kluczowym rynku [UK] w ramach globalnego systemu finansowego jest głęboko niepokojący dla decydentów na całym świecie – wskazał Ian Lyngen, szef strategii stóp w USA w BMO Capital Markets dodając, że stres i dyslokacja, które widzimy w brytyjskich giltsach nie są zdrowe dla innych rynków.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku:
Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWraca sprawa „kartelu” Forex, który manipulował kursami walut. Credit Suisse przed sądem
Następny artykułZłoto spadało 5 dni z rzędu, czy to koniec spadkowej passy?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here