Klawisz z napisem GBP/USD na klawiaturze komputerowejKurs funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara podczas czwartkowych notowań spada. Para GBP/USD oscyluje wokół ceny 1,32280 sugerując możliwość dalszych zejść. Zdaje się, że obecna sytuacja w Wielkiej Brytanii sprzyja zmienności pary, przez co inwestorzy intraday są w stanie często wychwytywać okazje inwestycyjne. W tym momencie najbardziej prawdopodobnym zdaje się wykonanie korekty ostatnich wzrostów pary, dlatego warto obserwować obecną sytuację funta szterlinga. 


Sentyment pary GBP/USD w tym momencie jest szczególnie trudny do jednoznacznego określenia, między innymi dlatego, że kurs funta w stosunku do kurs dolara amerykańskiego jest w tym okresie bardzo podatny na dany, które atakują rynek walutowy z każdej strony. Zwłaszcza ostatni okres głosowania nt. umowy oraz warunków, w jaki sposób Wielka Brytania ma opuścić szeregi Unii Europejskiej – wpływają na parę dając jej znaczną zmienność co powinno cieszyć zwłaszcza inwestorów jednosesyjnych. Spójrzmy zatem w jaki sposób kształtuje się obecna sytuacja na parze.

Kurs funta spada – para GBP/USD na wykresie H1 – dalsze wzrosty możliwe?

W tym momencie para tworzy niewielki box patrząc z nieco niższego interwału czasowego – m15, m5 sprawiając wrażenie możliwości wybicia go górą. Jeśli faktycznie do tego dojdzie, wówczas potencjalnym poziomem docelowym dla pozycji długich będzie poziom 1,33080, który stanowi dla pary GBP/USD strefę oporowa. Jeśli para dotrze do wspomnianego oporu, wówczas dopiero oczekiwać się będzie głębszych spadków na zasadzie testu najbliższej strefy podaży oraz kontynuacji sekwencji niższych szczytów. Celem dla pozycji krótkich w drugiej części scenariusza będzie wówczas poziom 1,32054 oraz poziom niższy – 1,31320.

wykres gbpusd h1 14.03.2019 2
gbpusd h1 14.03.2019

Aktualnie para powinna wyklarować obecną sytuację – i jeśli wybicie z boxa nastąpi góra, wówczas powyższy scenariusz wejdzie w życie w momencie przełamania jego górnego ograniczenia.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here