Klawisz z napisem GBP/USD na klawiaturze komputerowejKurs funta szterlinga w stosunku do dolara amerykańskiego podczas piątkowych notowań nadal obniża się. Para GBP/USD kontynuuje spadki i dociera do istotnej strefy wsparcia dla wykresu H1. Jak widać, nadal sentyment spadkowy się utrzymuje po ówczesnym wygenerowaniu swingu spadkowego z początku lutego, który trwa już blisko 370 pipsów. W tym momencie zdaje się, że para nadal odczuwa sporą presję podażową mimo dotarcia do wsparcia z poziomu 1.28000 – 1.27950. Przyjrzyjmy się obecnej sytuacji, by ustalić kolejne potencjalne cele dla pary GBP/USD.


Dotarcie do poziomu 1.3200 dla pary GBP/USD było kluczowe – następnie fala wyprzedaży zepchnęła wykres ponownie pod strefę 1.28000 a zapowiada się, że dalsze spadki to tylko kwestia formalności. W tym momencie postrzegając nieco szerszy horyzont czasowy pary, dopiero kolejny przystanek – do którego zapowiada się, że para może dotrzeć – czyli poziom 1.2700 / 1.26950 może okazać się finalnym. Przede wszystkim ze względu na wykonanie 1 do 1 pełnego impulsu wzrostowego, czyli wykonanie pełnego zakresu korekty całości wzrostu.

Kurs funta spada – GBP/USD na wykresie H1

W tym momencie na głównym wykresie H1 widać, że para robi niewielki przystanek na wspominanym już poziomie wsparcia 1.28000. Zdaje się, że potencjał odbicia jest o wiele mniejszy niż potencjał dołączenia do dalszych spadków, dlatego jeśli para tylko przekroczy oznaczony na poniższym wykresie poziom pomarańczowej linii oznaczającej ostatnie dołki wykresu – wówczas poziomem docelowym dla pozycji krótkich będzie strefa poniżej – 1.26970 / 1.27000.

wykres GBPUSD H1 15.02.2019
GBPUSD H1 15.02.2019

Jeśli z kolei para zdecyduje się na odbicie, najbliższym poziomem docelowym dla pozycji długich w tym wypadku będzie poziom testu ostatniej sekwencji spadkowej – 1.28400. W jednym lub drugim przypadku para znajduje się w najlepszym momencie – dlatego warto obserwować obecny poziom, by móc w pełni dołączyć do jednego ze scenariuszy.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here