Jeden funt szterling i dolar amerykańskiKurs funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara podczas wtorkowych notować spada. Para GBP/USD oscyluje wokół ceny 1,32000 i wskazuje na możliwość wystąpienia głębszej korekty ostatnich, intensywnych wzrostów. Jeśli faktycznie sentyment wzrostowy ma iść chwilowo w zapomnienie, wówczas najbliższe wsparcia dla pary powinny być formalnością. Warto również pamiętać, że podczas dzisiejszej sesji wieczornej, kurs funta będzie narażony na dużą zmienność w związku z głosowaniem za lub przeciw wynegocjowanej umowie brexitowej brytyjskiej premier Theresy May. 


Skłonność do dużej zmienności na parze funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara jest widoczna – zwłaszcza dla inwestorów intraday gdzie ostatnie impulsy wzrostowe znacznie przekraczają kilkugodzinny ATR, czyli standardowy zakres ruchu. Tak mocny wzrost powinien jeszcze zostać potwierdzony, co oznacza, że potencjał wystąpienia korekty na parze jest relatywnie duży. Przyjrzyjmy się w taki wypadku interwałowi H1, gdzie para może wskazać potencjalne cele dla najbliższej kampanii pro-spadkowej.

Kurs funta spada – para GBP/USD na wykresie H1

Na wykresie H1 para GBP/USD przełamuje wsparcie cenowe na poziomie 1,32050, co oznacza, że potencjał spadku wykresu może sięgać następnego wsparcia cenowego, które w tym przypadku znajduje się na strefie 1,31320. To poziom docelowy dla pozycji krótkich, który powinien zostać zrealizowany w ciągu najbliższych 2 godzin handlowych. Następnie oczekuje się, że wsparcie cenowe utrzyma wykres przed dalszymi spadkami i po niewielkiej konsolidacji na strefie oczekiwać się będzie dalszych wzrostów pary z celem 1,32400, gdzie poziom ten byłby wówczas kolejnym testem po ostatniej fali wzrostów. Jeśli para GBP/USD zejdzie głębiej niż jest to na chwilę obecną oczekiwane – wówczas scenariusz dalszych wzrostów zostanie chwilowo zanegowany a dalszymi poziomami będą strefy 1,30850 oraz 1,30220.

wykres GBPUSD H1 12.03.2019
GBPUSD H1 12.03.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł3 przyczyny wzrostu cen ropy w 2019 roku
Następny artykułMike Satoshi: kobiety też znają się na blockchain
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here