Banknot 20 funtówKurs funta brytyjskiego w stosunku do amerykańskiego dolara podczas wtorkowych notowań spada. Para GBP/USD oscyluje wokół poziomu 1,31730, wskazując na pojawienie się ponownie na rynku funta sentymentu spadkowego. Aktualnie, inwestorzy intraday powinni oczekiwać niewielkiej korekty ostatnich spadków po czym procentowej fali wyprzedaży osiągając poziomy z końca lutego. W tym momencie metodologia Simple Swing jest w stanie wygenerować sygnały spadkowe, które powinny być obserwowane. Spójrzmy zatem na wykres H1 pary.  


Fala umocnienia brytyjskiego funta to skutek pozytywnych przesłanek idących z Wielkiej Brytanii w kontekście walczenia nad ostatnimi poprawkami do umowy Brexitowej. W tym momencie jednak – umowa przechodzi w stan ostatniej weryfikacji oraz zatwierdzenia, co sprawa, że obawy co do głosowania w brytyjskim parlamencie rosną. A to z kolei wiąże się z naciskiem na brytyjską walutę – co widoczne jest podczas ostatnich ruchów na parze GBP/USD.

Kurs funta spada – para GBP/USD na wykresie H1

Analizując wykres z perspektywy wykresu H1, pierwsze co rzuca się w oczy to wyraźny powrót korekt na parze. W tym momencie oczekuje się ponownego testu poziomu 1,32000, który idealnie pokrywa się – póki co – ze standardową średnią na wykresie godzinnym, czyli sma88. To z kolei sprawia, że po ówczesnym teście para może wygenerować sygnał spadkowy z metodologii simple swing z celem dla pozycji krótkich określonym na poziomie 1,30850. Oznacza to potencjał blisko 150 pipsów zysku dla pozycji krótkich wobec nie więcej niż 25 pipsów pozycji obronnej typu stop loss dla scenariusza spadkowego. To stwarza potencjał rozegrania swingu spadkowego z określonym zyskiem do ryzyka na poziomie 6:1 wliczając koszta transakcyjne.

wykres GBPUSD H1 05.03.2019
GBPUSD H1 05.03.2019

W tym momencie ciężko mówić o ewentualności negacji tergo typu scenariusza – jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że podczas wtorkowej sesji handlowej wstępuje sporo danych co może istotnie wpłynąć na rynek i zachowanie pary.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here