Banknot 20 funtówKurs funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara podczas sesji handlowej w poniedziałek nadal spada. Para GBP/USD oscyluje w momencie pisania analizy wokół ceny 1,30400 wskazując na możliwość testu najbliżej znajdującego się od wykresu wsparcia cenowego. W tym momencie inwestorzy wyczekują jakichkolwiek sygnałów wskazujących, iż para GBP/USD może odbić – zgodnie z panującą na parze konsolidacją cenową. Spójrzmy w takim razie na wykres H1 pary. 

Finax

Od dłuższego czasu na parze funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara widoczna jest konsolidacja. Zwłaszcza interwał jednogodzinny wskazuje na parze na brak wyraźnego sentymentu, a zawężane zasięgi tym bardziej sprawiają, że inwestorzy powinni skupić się na bezpieczniejszym handlu – tylko w bliskich okolicach newralgicznych oraz potencjalne istotniejszych poziomach. W tym momencie właśnie para zbliża się do jednego z takich miejsc – a inwestorzy powinni obserwować reakcję pary na wsparcie cenowe 1,30140.

Kurs funta spada – para GBP/USD na wykresie H1 – para coraz bliżej wsparcia

Z technicznego punktu widzenia niewiele więcej można powiedzieć o parze GBP/USD prócz tego, że konsolidacja nadal jest mocno odczuwalna. Ostatnie dane NFP również niewiele zmieniły w obecnym układzie. Jednak, w kontekście handlu intraday – oraz zbliżającej się godziny handlu amerykańskich rynków – reakcja na parze jeśli chodzi o bliskie okolice wsparcia cenowego może być klasyczna. Aby rozegrać taki scenariusz, trzeba obserwować na parze zejście w okolice bliskie poziomowi 1,30140 – i jeśli tylko para wygeneruje sygnał obrony poziomu – wówczas zbieranie pozycji długich z celem 1,31730/950 będzie zasadna. Stop loss dla takich pozycji nie może wówczas przekraczać 25 pipsów a take profit powinien być ustawiony w odległości koło 100 do nawet 120 pipsów od aktualnej ceny pary. Risk ratio dla scenariusza będzie wówczas w pełni satysfakcjonujące.

wykres GBPUSD H1 08.04.2019
GBPUSD H1 08.04.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here