Kurs funta spada do wsparcia 4,90 PLN. GBP/PLN z celem 4,86 PLN?Kurs funta szterlinga podczas środowej sesji nadal nie zmienia frontu i choć szansę na podbicia realnie były, tak w tym momencie widzimy, że coraz to mniejszy potencjał ruchu przechodzi raczej ponownie na korzyść pozycji krótkich. Dlatego też para walutowa GBP/PLN podczas dzisiejszej sesji handlowej może po teście zakresu wsparcia wyłamywać je, niż generować dalsze sygnały wzrostowe. Warto uważać obecnie z handlem przeciwko obecnemu trendowi spadkowemu. Spójrzmy na parę walutową GBP/PLN przez pryzmat interwału czasowego H4.

  • Kurs funta szterlinga nadal nastawiony jest pro-spadkowo w kolejnych sesjach
  • W tym momencie para walutowa GBP/PLN oscyluje w zakresie 4,90 PLN
  • Wsparcie cenowe – ważne z perspektywy interwału H4 widocznie broni jeszcze wykres przed spadkami
  • Długo jednak taka sytuacja może nie potrwać, dlatego warto obserwować sytuację na funcie

Funt szterling z celem dla kolejnych sesji na poziomie 4,86 – 4,84 PLN?

Obecnie na wykresie wiele się nie zmieniło – funt szterling wobec polskiego złotego nadal jest w tendencji spadkowej i nadal wszystko wskazuje na to, że spadek w dalszym ciągu może się utrzymywać. Chociaż szanse na niewielkie podbicia podczas ostatnich sesji faktycznie były duże – obecnie widzimy szybkie zejście pary na wsparcie co oznaczać może tylko jedno – realny powrót do zainicjowanych przed kilkoma tygodniami spadków.

Dlatego też podczas kolejnych sesji warto będzie przyglądać się co funt szterling będzie wykonywał. Jeśli przełamie on wsparcie cenowe – 4,90 PLN wówczas kolejnym celem dla rynku będzie zakres 4,86 PLN – który widocznie oznaczony jest na wykresie jako kolejne ważne miejsce. Wsparcie to daje dopiero szanse na utrzymanie wykres przed mocniejszymi zejściami – i wokół niego dopiero oczekiwać można wyhamowania spadków.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 09.12.2020
Kurs funta GBPPLN H4 09.12.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here