Monety funta szterlinga GBP ustawione na banknotachKurs brytyjskiego funta podczas środowej sesji faktycznie wykonuje zejście do kolejnego wsparcia – tym razem istotniejszego patrząc z perspektywy interwału czasowego H4 / D1. W tym momencie notowania funta przebiegają w okolicach poziomu 5,12 PLN i wszystko wskazuje na to, że zakres średniej kroczącej może zostać jeszcze przetestowany. To oznaczałoby dla inwestorów handlujących parą możliwość dołączenia do kolejnych zejść. Spójrzmy zatem an wykres H4 pary GBPPLN, aby ocenić prawdopodobne ruchy. 


Kurs funta cofa zgodnie z oczekiwaniami – para GBPPLN na wykresie H4

  • Kurs funta cofa notowania do pobliskiego wsparcia cenowego,
  • Para GBPPLN może mierzyć się kolejną sesję handlową ze spadkami,
  • Inwestorzy muszą przyglądać się reakcji pary po korekcie,
  • Możliwość spadku do zakresu średniej kroczącej, czyli poziomu 5,05 PLN.

Środa rozpoczyna się dla rynku funta wobec polskiego złotego próbą odrobienia wczorajszego zejścia – spadku o którym była mowa podczas wczorajszego przeglądu. Jak widać poniżej po załączonym wykresie pary GBPPLN zejście rozpoczęło się praktycznie po analizie pary – o godzinie 08:00 i obejmowało blisko 60 pipsów – docierając do poziomu 5,10 PLN. Do strefy wsparcia brakowało kilkanaście pipsów, co można potraktować jako test tego zakresu.

Obecnie patrząc na wykres można odnieść wrażenie, że para gotowa jest do kolejnego zejścia. Jeśli próbować oszacować miejsce, do którego spadek może zanieść funta szterlinga, warto podeprzeć się w szacunku średnią kroczącą, która przebiega w tym momencie wokół poziomu 5,05 PLN. Istnieje duża szansa – że w ramach klasycznej korekty tak długiego pasma wzrostów – para GBPPLN faktycznie do poziomu dotrze. Aby rozegrać taki scenariusz warto będzie wyczekać podejścia do poziomu 5,15 PLN, by ryzyko było faktycznie warte podjęcia próby zejścia.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 08.04.2020
Kurs funta GBPPLN H4 08.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here