Naga MarketsJen jest stabilny po decyzji BoJ, która przeszła bez echa. Reszta rynku pozostaje spokojna przy podtrzymaniu siły USD. Rynek akcji pokazuje silne i słabe rejony. Ropa naftowa lekko odbija po wczorajszym cofnięciu.

  • Bank Japonii zgodnie z oczekiwaniami utrzymał stopę procentową na -0,1 proc. i zobowiązał się do takiej polityki przynajmniej do wiosny przyszłego roku. USD/JPY kompletnie zignorował komunikat BoJ i teraz jest 111,90. Jeszcze wczoraj wieczorem mieliśmy silne podskoczenie kursu do 112,40, ale potem przyszło szybkie odwrócenie. Wiążemy to z presją sprzedażową japońskich firm, które gromadzą płynność w jenie przed 10-dniową przerwą świąteczną od 27 kwietnia do 6 maja w związku z uroczystościami koronacji nowego cesarza.
  • Ogólnie noc przebiegła spokojnie na FX, co oznacza, że USD pozostaje silny po środowej aprecjacji. EUR/USD został zepchnięty do 1,1150. GBP/USD zjechał do 1,29. AUD pozostaje słaby na 0,7015 przy rosnących oczekiwaniach obniżki stopy procentowej w maju.
  • USD/CAD cofnął się pod 1,35 po tym, jak wczoraj podskoczył 80 pipsów do 1,3520 w reakcji na gołębi wydźwięk decyzji Banku Kanady, który usunął z komunikatu nastawienie do podwyżek stóp procentowych.
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • Na rynku akcji indeksy gospodarek wschodzących dołują, gdyż słabe dane z Korei Płn. podsycają obawy o globalny wzrost. W I kw. PKB Korei Płd. nieoczekiwanie skurczyło się o 0,3 proc. k/k.
  • Koreański Kospi traci dziś 0,5 proc., a chiński Shanghai Composite spada o 1 proc. Za to w Japonii Nikkei225 zyskuje 0,6 proc. z pomocą wcześniejszej deprecjacji jena.
  • Na rynku towarowym ropa naftowa nie odchodzi za daleko do 6-miesięcznych szczytów, choć entuzjazm kupujących został wczoraj przytemperowany większym od oczekiwań przyrostem zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu, choć informację neutralizował silniejszy spadek zapasów benzyny. WTI stoi w miejscu na 65,90, po wcześniejszym zejściu do 65,50.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here