Klawisz z napisem GBP/USD na klawiaturze komputerowejKurs funta szterlinga w stosunku do dolara amerykańskiego spada podczas czwartkowych notowań. Para GBP/USD oscyluje wokół poziomu 1,32750 sprawiając, że obecna korekta może przerodzić się w głębsze zejście – nawet o poziomy oddalone o 80 – 150 pipsów. Nie powinno to zanegować obecnego pro-wzrostowego sentymentu pary, a jedynie sprawić, że korekta będzie naturalną częścią trwającego od od połowy lutego wzrostu. Dotychczas występujące korekty miały charakter płytkich korekt, bez większych i wyraźniejszych testów stref. Czy tym razem będzie inaczej? 


Połowa lutego dla większości układów na rynku stanowi istotny game-changer, czyli zmianę średnioterminowych ruchów. W przypadku pary z funtem brytyjskim jest to zmiana w postaci jego umacniania, co widoczne jest wyraźnie po wykresie pary, która od połowy lutego wykonała ruch na blisko 560 pipsów. W tym momencie jednak para dotarła do istotnych stref oporowych, które – jak się zdaje – wyhamowują dalsze wzrosty na parze. Spójrzmy na wykres H1 w jaki sposób można obecnie postrzegać parę GBP/USD.

Kurs funta spada – para GBP/USD na wykresie H1

Para choć chwilowo wybiła strefę oporową na poziomie 1,33047, to finalnie znalazła się pod nią – wykonując coraz bardziej przyspieszający spadek. To z kolei sprawia, że potencjał testu dolnych ograniczeń jest relatywnie duży – w myśl głębszej korekty ostatnich wzrostów. W tym momencie potencjalnym celem dla pozycji krótkich są poziomy – 1,32030 oraz 1,31325 oddalone od aktualnej ceny o 80 do nawet 150 pipsów. Taki spadek byłby naturalną – choć nieco głębszą korektą nie zmieniającą obecnego układu pod warunkiem, że faktycznie opisywane poziomy (jeden bądź drugi) wyhamuje dalsze spadki. Obecnie, aby dołączyć do opisywanego scenariusza pozycja obronna typu stop loss musiałaby znajdować się w granicach 25 pipsów – co w przypadku pierwszego celu stanowiłoby risc ratio na poziomie 3:1, w przypadku zaś drugiego – około 6:1. Warto obserwować wykres i przyjrzeć się najbliższej korekcie obecnego ruchu by dołączyć do scenariusza.

wykres GBPUSD H1 28.02.2019
GBPUSD H1 28.02.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here