Naga MarketsKurs funta spada. Co dalej z parą walutową GBP/NZD?Notowania funta szterlinga do dolara nowozelandzkiego osunęły się przez ostatnie 3 tygodnie o około 4,5 proc. W ramach spadków para walutowa GBP/NZD dotarła do ważnego obszaru wsparcia, który jak dotąd powstrzymuje niedźwiedzie przed dalszą ekspansją. Taka sytuacja może jednak nie potrwać długo, ponieważ z każdym kolejnym odbicie wsparcie staje się coraz bardziej podatne na przełamanie.

  • Funt szterling w relacji do dolara nowozelandzkiego porusza się trendzie spadkowym
  • Notowania GBP/NZD ugrzęzły na wsparciu przy 1,9390
  • Wybicie w dół otworzy drogę w kierunku 1,9050

Kurs funta po raz kolejny na kluczowym wsparciu

Jak widać na wykresie dziennym pary walutowej GBPNZD, cena osiągnęła wsparcie przy 1,9390 w drugim tygodniu czerwca. Odbicie od tego obszaru okazało się krótkotrwałe i notowania znowu do niego powróciły.

Dziś jesteśmy świadkami kolejnego powrotu do wsparcia, które pozostaje osłabione po ostatnich testach. Jeśli niedźwiedziom uda się pokonać strefę wokół 1,9390, kurs funta do dolara nowozelandzkiego może kontynuować trend spadkowy.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Wykres dzienny pary walutowej GBP/USD

Najbliższym celem w przypadku realizacji niedźwiedziego scenariusza może być kolejna strefa wsparcia w okolicach 1,9050. Jeśli jednak kontrolę przejmą kupujący, pro-spadkowe nastawienie zostanie zakwestionowane po wybiciu szczytu przy 1,9634

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here