Kurs funta po przerwie majowej. Notowania GBPPLNKurs funta szterlinga wobec kursu dolara amerykańskiego podczas środowej sesji handlowej spada. Para we wczesnych godzinach handlu oscyluje wokół poziomu 1,25850 USD. Zdaje się, że para w tym momencie odpuści już długo broniony poziom wsparcia widoczny z interwału H4 oraz D1 – a co za tym idzie, możliwość dalszych spadków na funcie jest bardzo prawdopodobna. Warto w takim układzie skupić się na dobrym miejscu, które może wygenerować sygnał sprzedażowy – ponieważ obecnie inwestorzy nie mają zbytniej możliwości dołączenia do pozycji krótkich. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary. 


Kurs funta zaczyna spadki – para GBP/USD na wykresie H4

Z perspektywy wykresu H4 para GBP/USD istotnie rozpoczyna spadki – a miejsce do przeceny jest relatywnie duże. Ciężko w tym momencie też powiedzieć, czy kolejne wyhamowanie pojawi się – ponieważ para już od dłuższego czasu wykazuje tendencje spadkowe, a z obrony na obronę poziomów wygląda to coraz to słabiej. Dlatego w tym momencie zdaje się, że inwestorzy walutowi powinni skupić się raczej na dołączeniu do pozycji krótkich, aniżeli szukać kolejnego odbicia. Rynek nie jest jednak w najdogodniejszym miejscy do tego typu dołączeń, jednak jeśli para zareaguje klasycznie, wówczas można będzie mówić o dołączeniu.

wykres Kurs funta GBPUSD h4 03.07.2019
Kurs funta GBPUSD h4 03.07.2019

W takim układzie trzeba uzbroić się w cierpliwość oraz poczekać, aż para GBP/USD wybije najbliższe wsparcie cenowe – oznaczone na poniższym wykresie oraz wykona re-test, zmieniając wsparcie w opór dla dalszego ruchu. W takim scenariuszu zejście będzie obejmowało możliwość handlu na około 80 do 100 pipsów względem około 30 pipsów potencjalnego stop lossa, które trzeba zastosować przy obecnych warunkach handlowych. Risk ratio będzie zatem początkowo wąskie, jednak po zabezpieczeniu pozycji – można będzie oczekiwać realizacji zejścia.

  • Oczekiwane jest od pary dalsze zejście zgodnie z obecną tendencją spadkową.
  • Celem będzie strefa 1,24900 USD – 1,24700 USD.
wykres Kurs funta GBPUSD h4 03.07.2019 2
Kurs funta GBPUSD h4 03.07.2019 2

Dalsza część sesji sprawiła, że rynek funta brytyjskiego wobec amerykańskiego dolar faktycznie cofnęła zgodnie z planowanym ruchem. Dlatego na ostatnie godziny handlu środowej sesji – oraz rozpoczęcie czwartkowej oczekuje się kontynuacji spadków z osiągnięciem poziomu docelowego. W tym przypadku jest to strefa 1,24900 USD – 1,24700 USD.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here