Naga MarketsBrexit: Kurs funta do dolaraKurs funta spadł na przestrzeni ostatnich dni o niemal 3 centy. W ocenie ekonomistów MUFG, do odbicia na notowaniach szterlinga konieczna jest jastrzębia niespodzianka ze strony Banku Anglii (BoE). Mimo to, uważają oni jednak, że obecnie istnieją większe szanse, że BoE rozczaruje rynki, co przyczyni się do dalszej deprecjacji GBP.

Jastrzębi BoE jedynym ratunkiem dla GBP

– Oczekujemy, że BoE będzie głównie trzymał się komunikatu politycznego z sierpnia, kiedy to formalnie przyjął tendencję do stopniowego zacieśniania – wskazali ekonomiści MUFG, jednej z najwiekszych grup finansowo-bankowych na świecie dodając, iż oczekują, że BoE przyzna, iż wzrost PKB w III kwartale będzie prawdopodobnie słabszy od oczekiwań (2,9%). Istnieją bowiem większe obawy, że ograniczenia podaży wynikające z Brexitu i pandemii będą w większym stopniu tłumić ożywienie gospodarcze.– Połączenie wolniejszego wzrostu i wyższej inflacji tworzy mniej korzystną mieszankę dla GBP, a oczekiwania na podwyżkę stóp BoE są już dobrze wycenione na przyszły rok – przyznane eksperci dodając, że silniejszy jastrzębi sygnał ze strony BoE będzie wymagany, aby GBP przełamał kluczowe poziomy oporu.

Na ten moment, spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD odnieść można wrażenie, iż kurs funta zmierza wprost w kierunku technicznego wsparcia w wysokości 1,36 USD, co byłoby najniższym poziomem od ponad miesiąca i jednym z najniższych w tym roku.

GBPUSD Daily

Siłę dolara amerykańskiego widać także na notowaniach pary walutowej USD/CHF, której kurs znalazł się na najwyższym poziomie od pierwszej połowy kwietnia br.

USDCHF Daily

Karen Jones, analityk w Commerzbanku uważa jednak, że aprecjacja dolara amerykańskiego względem franka szwajcarskiego zbliża się ku końcowi.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, iż niemal precyzyjnie określił on punkt zwrotny. W swojej najnowszej projekcji wspomniał bowiem, iż większa reakcja podażowa może pojawić się w okolice 0.9337. Dzisiejsze spadki zapoczątkowane zostały z koeli w wysokości 0,9332, co oznacza, że pomyśli się on zaledwie o 5 pips.

W jego ocenie, odrzucenie tej strefy zapoczątkuje korektę spadkową, wskutek której kurs dolara osunie się z powrotem 0.9168, aby złagodzić natychmiastową presję wzrostową.

invest

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony islandzkiej wykres | mercator kurs | 11bit notowania | gpw pgnig | amrest akcje notowania | lotos akcje | giełda livechat | selvita notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPrezes PGE: Nie zgadzamy się z decyzją o nałożeniu kary za działanie KWB Turów
Następny artykułZaledwie 3 spółki odnotowały roczny rekord notowań w poniedziałek. Walory JSW spadły o ponad 8%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here