Naga MarketsKurs funta rysuje formację RGR. GBP/JPY spadnie na poziomy ze stycznia 2021 r.?Zdaniem analityków Saxo Banku, kurs funta względem japońskiego jena znalazł się na bardzo ciekawym rozdrożu technicznym. W związku z tym prześwietlili oni parę walutową GBP/JPY we wtorkowym komentarzu do sytuacji na rynku Forex, gdzie przetrawiana jest niepewność dotycząca załamania chińskiego sektora nieruchomości.

  • Funt zyskuje do większości głównych walut we wtorek po mocniejszej poniedziałkowej wyprzedaży
  • Para walutowa GBP/PLN odbijała od wsparcia okolic 149,19, jednak analitycy Saxo Banku prognozują dalszą deprecjację na podstawie formacji RGR
  • Jej zasięg wypada na wysokości poziomów ze stycznia 2021 r.

Kurs funta odbija od wsparcia, GBP/JPY ma jednak spadać do 140,00

Kurs funta we wtorek jest w gronie jednych z silniejszych walut sektora G10, czekając na czwartkowe posiedzenie Banku Anglii. Zyskuje wobec słabego japońskiego jena, próbując korygować silniejszą wyprzedaż, którą miała miejsce w poniedziałek.Para walutowa GBP/JPY zatrzymywała się wtedy na strefie wsparcia 149,19, gdzie przebiegają dołki rysowane od marca, testowane następnie w kwietniu, lipcu oraz sierpniu. Jak widać na poniższym wykresie cena silnie odsunęła się od chmury Ichimoku, testując również 200-dniową prostą średnią kroczącą.

Kurs funta rysuje formację RGR. GBP/JPY spadnie na poziomy ze stycznia 2021 r.?
Kurs funta do jena. Analiza GBP/JPY autorstwa Saxo Banku.

– Kurs funta znajduje się na bardzo interesującym technicznym rozdrożu, z bardzo ładnie wyrysowaną i wyraźną, choć nieco szeroką formacją głowy z ramionami z dziwną podwójną linią szyi (i 200-dniową średnią kroczącą w mieszance), ale wyraźnie czeka na dalsze fundamentalne katalizatory w najbliższym czasie.

W tym kluczowe posiedzenie Banku Anglii w ten czwartek, które nadchodzi w momencie, gdy rynek silnie skłania się ku bardziej jastrzębim komunikatom (co jest niespodzianką, gdyż są one gołębie), podczas gdy stopy zwrotu po posiedzeniu amerykańskiego FOMC są najważniejszym wskaźnikiem zbieżności dla JPY, nawet jeśli Bank Japonii również spotyka się dziś wieczorem – komentuje Saxo Bank.

Celem rozszerzenia formacji głowy z ramionami według Saxo Banku jest dołek na wysokości poziomu 141,00. Poziom ten był ostatni raz testowany w pierwszych dniach 2021 roku.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o formacji głowy z ramionami (RGR), sprawdź ten artykuł.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin kurs | pgnig akcje forum | gpw orange | kurs enea | giełda orlen | dino kurs akcji | oncoarendi gpw |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBank Pekao wprowadził tryb zdalnego nawiązywania relacji dla firm SelfieSign
Następny artykułUSA: ETF oparty na bitcoinie może zostać zatwierdzony w październiku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here