Naga MarketsAndrew Bailey, szef BoE

Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami Bank Anglii utrzymał w trakcie listopadowego posiedzenia stopy procentowe na niezmienionym poziomie (w tym główną stopę na wysokości 0,1 proc.) oraz program skupu aktywów na poziomie 875 miliardów funtów. Komitet Polityki Monetarnej Banku Anglii (MPC) będący odpowiednikiem naszej rodzimej Rady Polityki Pieniężnej ocenił, że dotychczasowe nastawienie polityki pieniężnej pozostaje odpowiednie.

Gołębi rozkład głosów MPC uderzył w kurs funta

Konsensus rynkowy zakładał, że Bank Anglii ilością głosów 6 do 3 opowie się za utrzymaniem w listopadzie stóp procentowych na niezmienionym poziomie. W praktyce okazało się jednak, że za utrzymaniem stóp proc. bez zmian opowiedziało się nie 6, a aż 7 członków MPC, zaś za ich podwyżką głosowało zaledwie 2.Informacja ta okazała się na tyle istotna, że kurs funta spadł w ciągu kilku minut o ponad 90 pips do najniższego poziomu od miesiąca.

GBPUSD M15

– Komitet Polityki Monetarnej Banku Anglii (MPC) ustala politykę monetarną, aby osiągnąć cel inflacyjny na poziomie 2% oraz w sposób, który pomaga utrzymać wzrost gospodarczy i zatrudnienie. Na posiedzeniu zakończonym 2 listopada 2021 r. Komitet ocenił, że dotychczasowe nastawienie polityki pieniężnej pozostaje odpowiednie – czytamy w oficjalnym oświadczeniu po posiedzeniu MPC.

Ekonomiści XTB zwracają z kolei uwagę, że choć Bank Anglii nie zdecydował się na podniesienie poziomu stóp procentowych, to jednak dzisiejsza decyzja nie była do końca jasna.

– Szanse na pozostawienie poziomu stóp, jak i na podwyżkę o 15 pb szacowane były na 50% – wskazują eksperci zwracając uwagę, iż bank w swoim oświadczeniu stwierdził jednak, że stopy procentowe będą musiały wzrosnąć w najbliższych miesiącach, aby osiągnąć założone cele.

Stopy proc. “będą musiały” wzrosnąć

Decydenci BoE wskazali bowiem, że w oparciu o zaktualizowane prognozy aktywności gospodarczej i inflacji zakłada się ścieżkę dla stopy bankowej, która wzrasta do około 1 proc. do końca 2022 roku.

– Kiedy wybuchła pandemia wirusa Covid, musieliśmy podjąć natychmiastowe i znaczące działania, aby osiągnąć nasz cel inflacyjny. Działania te obejmowały obniżenie stóp procentowych do 0,1 % w marcu 2020 roku. Obecnie perspektywy uległy zmianie. Gospodarka Wielkiej Brytanii ożywia się, bezrobocie spadło i spodziewamy się dalszego wzrostu inflacji – wskazali decydenci Banku Anglii dodając, iż obecnie oczekują, że stopy procentowe będą musiały nieznacznie wzrosnąć, aby inflacja powróciła do naszego celu 2%.

Równocześnie bank przewiduje, że PKB Wielkiej Brytanii powróci do poziomu z czwartego kwartału 2019 r. w pierwszym kwartale 2022 r.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania enea | kurs santander | forum gieldowe | kurs zloty | selvita akcje opinie | notowanie pgnig | pkp cargo akcje opinie | 11 bit studios akcje notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułAsbis spodziewa się wzrostu cen na rynku produktów IT dla klientów detalicznych
Następny artykułRekordy Wall Street po Fed. Złoty najsłabszą walutą na świecie! – Świat walut M. Rogalskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here