Naga MarketsKurs funta rozpoczyna tydzień od spadków. Dolar stabilny 7 grudniaGlobalny rajd rynku akcji wyhamował w poniedziałek pomimo rekordowego finiszu Wall Street w piątek. Wraca temat napięć na linii USA-Chiny. Na FX silne wahania GBP w gąszczu brexitowych nagłówków. Ropa dołuje na covidowych obawach.

Sytuacja na rynku akcyjnym w poniedziałek

Rynki akcji w Azji prezentują mieszany obraz, mimo że region początkowo czerpał inspirację ze świeżych rekordowych poziomów na Wall Street w piątek – wszystkie główne indeksy osiągnęły nowe historyczne szczyty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprzedaż rozpoczęła się po doniesieniach Reutersa, że Stany Zjednoczone przygotowywały sankcje wobec co najmniej tuzina chińskich urzędników z powodu ich domniemanej roli w dyskwalifikacji przez Pekin wybranych polityków opozycji w Hongkongu.

Japoński Nikkei225 traci dziś 0,8 proc., chiński Shanghai Composite spada  o 0,8 proc., a koreański KOSPI rośnie o 0,5 proc.

Kurs dolara stabilny, funt zalicza mocniejsze wahania

Na FX dolara jest stabilny – indeks DXY stanął przy 90,80. EUR/USD jest na 1,2120.

Silne wahania zalicza GBP w obliczu serii doniesień donośnie przebiegu negocjacji brexitu. Jeszcze w piątek GBP/USD zjechał z 1,3540 do 1,3420 po doniesieniach, że negocjacje zostały wstrzymane z powodu różnic zdań. Dziś kurs odbija z dziennych minimów na 1,3350 z powrotem do 1,34 w rekcji na doniesienia, że Prezydent Francji Macron i kanclerz Niemiec Merkel podobno zgodzili się złagodzić żądania UE dotyczące pomocy publicznej.

EUR/PLN jest stabilny na początku tygodnia – 4,47.

W przypadku surowców ceny ropy spadły z najwyższego poziomu od marca, ponieważ ciągły wzrost liczby przypadków koronawirusa na całym świecie wymusił serię ponownych restrykcji, w tym surowe nowe środki w południowej Kalifornii. WTI traci 0,7 proc. i schodzi pod 46 USD/b. Brent jest na 49 USD/b.

Według Financial Times, dwupartyjna grupa senatorów USA ma ujawnić już w poniedziałek przepisy dotyczące dodatkowego bodźca fiskalnego o wartości ok. 908 mld USD.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here