Naga MarketsW trakcie środowej sesji poznamy liczne odczyty wskaźników CPI za kwiecień 2020 r. Jako pierwszy, już o godzinie 8:00 swój raport opublikował brytyjski Office for National Statistics (ONS). Jak kształtowały się ceny dóbr i usług w Wielkiej Brytanii? oraz jak na te dane reagował kurs funta?

  • Inflacja CPI w UK poniżej oczekiwań
  • Kurs funta rośnie trzeci dzień z rzędu

Rozczarowujące dane dot. CPI w UK

Inflacja konsumencka (CPI) to wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych. Obrazuje on kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym / kwartalnym / rocznym powinien powodować umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpływać negatywnie na jej wycenę.

Z najnowszego raportu Office for National Statistics wynika, iż pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spadek cen towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu br. w stosunku do marca br. o 0,1%, to ostatecznie odnotowano ich spadek aż o 0,2%. Fakt ten sprawił, że w ujęciu rocznym (w stosunku do kwietnia 2019 r.) odnotowano wzrost jedynie o 0,8%, co okazało się rezultatem znacząco gorszym nie tylko od ubiegło miesięcznego (1,5%), lecz również od i tak już pesymistycznych prognoz na poziomie 0,9%.

Kurs funta rośnie trzeci dzień z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że publikacja ta nie przyczyniła się jednak do powstania żadnej większej deprecjacji kursu funta. Fakt ten sprawił, że o poranku obserwujemy jego niewielką aprecjację. Warto zwrócić uwagę, że tendencja ta trwa już trzeci dzień z rzędu. Jej zasięg może być jednak dość mocno ograniczony. Warto bowiem zauważyć, iż rynek dotarł w okolice pokonanej niedawno linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem wcześniejszej formacji trójkąta prostokątnego. Jeżeli tylko w okolicy tego oporu pojawi się większa reakcja podażowa, niewykluczone, że kurs funta znów się osunie w relacji do dolara amerykańskiego.

Zapisz się na webinar: Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu

GBPUSD Daily

Autor poleca:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBank Millennium wprowadza potwierdzanie dochodu z logowaniem do innego banku
Następny artykułInteligentny Inwestor XXI wieku – recenzja II tomu książki Tradera21
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here