Banknoty 50 euro, 20 euro oraz 50 funtów brytyjskichKurs funta brytyjskiego w stosunku do japońskiego jena podczas piątkowych notowań rośnie. Para GBP/JPY oscyluje wokół ceny 148,140 nadal stawiając na pozytywny sentyment brytyjskiej waluty wobec waluty japońskiej. Para podczas ostatnich analiz miała wytyczony cel nieco poniżej aktualnej ceny, co sprawia tylko, że poziom został wykonany z nawiązką. W tym momencie para zbliżą się do istotnego oporu – co może świadczyć o wykonaniu głębszej korekty niż to, co dotychczas zostało na parze wykonane. 


Ostatnie analizy pary obejmowały możliwość dotarcia do poziomu 147,150, który w tym momencie jest już dla pary jedynie strefą wsparcia. Pozytywny sentyment dla funta szterlinga jest szczególnie widoczny wobec słabego japońskiego jena, co powinno zostać wykorzystane przez inwestorów. Jednak, mimo obecnego wzrostu oczekuje się od pary wykonania korekty, która – byłaby jedynie chwilowym przystankiem przed dalszymi wzrostami. Spójrzmy na wykres H1 par GBP/JPY.

Kurs funta rośnie – para GBP/JPY na wykresie H1

Na wykresie godzinnym para dotarła w bliskie okolice poziomu oporowego – 148,600, który powinien przytrzymać parę choć przez chwilę przed dalszymi wzrostami. Wydaje się, że sentyment na funcie nadal może trwać, jednak w chwili obecnej wyraźnie na parze brakuje wykonania korekty dla tak zwanej “zdrowotności rynku’, czyli klasycznego złapania oddechu przed dalszymi wzrostami.  W obecnym układzie najbardziej dogodnym scenariuszem średnioterminowym dla pary byłoby dotarcie do poziomu 147.150, gdzie para miała by wówczas szanse na dalszą kontynuację wzrostów z poziomem docelowym dla pozycji długich określonym na strefie 149,500.

wykres GBPJPY H1 01.03.2019
GBPJPY H1 01.03.2019

Dlatego w tym momencie inwestorzy muszą obserwować zachowane pary w i razie pozytywnego testu wymienionej strefy wsparcia – pozycje długie powinny być zbierane w strefie, z poziomem określonym na strefie 149,500.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here