Kurs funta rośnie od 2 tygodni, dolar zyskuje 6 groszy. Euro i funt również w górę! 1 kwietnia 2020 r.Polski złoty 1 kwietnia notuje kolejną słabą sesje i w uśrednieniu traci do ważonego koszyka walut 0,15%. Euro kosztuje 4,5733 zł, funt szterling 5,1700 zł, frank szwajcarski 4,3271 zł, a dolar amerykański 4,1831 zł. Zmienność jest jednak bardzo duża i kursy podlegają dynamicznym wahaniom. Kurs dolara rośnie o ponad 1%, a funt narusza psychologiczną barierę kontynuując swój dwutygodniowy rajd. Zobacz ile zapłacisz za wymianę walut na początku nowego tygodnia oraz kwartału.


Dolar ponownie wygranym wśród głównych walut. Widać to dobnie na złotym

Notowania dolara amerykańskiego w środę zyskują do wszystkich walut gospodarek G8, najmocniej w stosunku do uzależnionych od ropy CAD (1,34%) oraz AUD (1,18%). Silne zwyżki widoczne są również w stosunku do polskiego złotego, który osuwa się od trzech sesji i traci ponad 1,3%.

Kurs dolara rośnie 3. sesję z rzędu. USD/PLN zyskuje 1 kwietnia ponad 1,3%

Notowania USD/PLN w trakcie pierwszej sesji miesiąca rosną o 1,3% i zwiększają swoją wartość o 6 groszy. Dla dolara jest to trzeci dzień wzrostów z rzędu, wywołany nie tylko słabością złotego, ale przede wszystkim powrotem popytu na amerykańską walutę. Jeżeli trend się utrzyma, wtedy nie można wykluczyć ponownego testu poziomu 4,30 zł, gdzie para walutowa znajdowała się jeszcze 24 marca.

Kurs dolara zyskuje najsilniej do złotego z wszystkich głównych walut w środę. Źródło: Tradingview.com
Kurs dolara zyskuje najsilniej do złotego z wszystkich głównych walut w środę. Źródło: Tradingview.com

Kurs franka również rozszerza wzrosty i wybija 4,32 zł

Jedynie przez chwilę notowania franka szwajcarskiego były blokowane przez okrągły poziom 4,30 zł. W środę zostaje on pokonany i CHF/PLN rośnie o 0,7% dodając do swojej wartości niemal 3 grosze i niebezpiecznie zbliżając się do najwyższych poziomów od ponad pięciu lat. Wraz z rozwojem pandemii koronawirusa ciężko liczyć na to, że sytuacja polskiego złotego ulegnie nagłej poprawie.

Kurs franka rośnie czwartą sesję z rzędu. Źródło: Tradingview.com
Kurs franka rośnie czwartą sesję z rzędu. Źródło: Tradingview.com

Kurs funta najwyżej od ponad 3 miesięcy, testuje 5,18 zł

Chociaż notowania funta szterlinga jeszcze w połowie marca znajdowały się na najniższych poziomach od października, to dwutygodniowy rajd z zaledwie jedną sesją spadkową, wypchnął GBP/PLN na poziomy 5,18 zł, najwyższe od grudnia 2019 roku, czyli od ponad 3 miesięcy. Jeżeli obecny, kluczowy opór zostanie naruszony to nie można wykluczyć dalszych wzrostów, między innymi do poziomu 5,40 zł, gdzie znajdują się szczyty z końca 2016 roku.

Kurs funta narusza bardzo ważną strefę oporu. Źródło: Tradingview.com
Kurs funta narusza bardzo ważną strefę oporu. Źródło: Tradingview.com

Kurs euro w górę o 0,4%, ponownie flirtuje z poziomem 4,58 zł

Z jednej strony kurs euro przyzwyczaił inwestorów, że naturalnym przedziałem dla niego jest strefa 4,25-4,30 zł, z drugiej ostatnie tygodnie całkowicie zaburzyły to twierdzenie. Polski złoty obecnie utrzymuje się w przedziale 4,50-4,63 zł, ponownie zbliżając się w kierunku górnego ograniczenia tejże strefy.

Kurs euro rośnie do złotego podobnie jak pozostałe z głównych walut. Źródło: Tradingview.com

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here