Naga MarketsKurs funta rośnie o 1,6% korzystając z informacji o Brexicie i ze słabego dolaraW piątek informacje o tym, że Brytyjczycy mogą odejść od stołu rozmów dotyczących przyszłej umowy handlowej z Unią Europejską, a w Kongresie Demokraci i Republikanie znów się wzajemnie oskarżają, co zmniejsza pole do kompromisu wokół czwartego pakietu fiskalnego, tłumaczyły widoczną nerwowość na rynkach. Dzisiaj jest zupełnie odwrotnie, chociaż we wspomnianych tematach żadnego przełomu nie widać.

Kurs dolara i giełdy powracają na stare tory

Inwestorzy znów pozytywnie reagują na to, że prace nad umową handlową trwają nadal, oraz liczą na to, że tym razem ponadpartyjny projekt pakietu fiskalnego może zwiększyć szanse na akceptację obu stron. Ale to tylko nadzieje, a dla rynków preteksty. Zastanówmy się przez chwilę, żaden z polityków nie rzuca kartami na stół i odchodzi z gry, tylko gra do końca, co najwyżej robiąc właściwe miny na potrzeby mediów i własnego elektoratu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na dolarze i na giełdach powracamy na stare tory. Ten tydzień będzie ostatnim pełnym tygodniem handlu przed Świętami, potem aktywność będzie gasnąć i będziemy obserwować przepływy związane z końcem roku, a niekoniecznie łatwe do wytłumaczenia fundamentalnie, czy też technicznie.

Niemniej wracając do najbliższych dni – w środę mamy posiedzenie i komunikat FED. Rynek będzie zerkał na nowe projekcje makro, oraz język używany przez Jerome Powella podczas konferencji prasowej. Perspektywa utrzymania ultra-luźnej polityki jeszcze przez bardzo długi czas, raczej nie będzie tym, co pomoże dolarowi.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here